"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Koroonajuhtumid kasvavad: Euroopa karmistab meetmeid (1)
14. oktoober 2020
Scanpix

Euroopa riigid kehtestavad koroonaviirusega võitlemiseks täiendavaid piiranguid.Tšehhi Vabariik kehtestab kolm nädalat kestva osalise eriolukorra, sulgedes koolid, baarid ja klubid. Hollandis kuulutati välja osaline eriolukord ja avalikes siseruumides on maskid muutunud kohustuslikuks.

Tšehhi Vabariik kehtestab kolm nädalat kestva osalise eriolukorra, sulgedes koolid, baarid ja klubid. Riigis on väga kõrge uute nakatumiste protsent 100 000 elaniku kohta. Restoranid suletakse ja avalik alkoholi tarbimine on keelatud. Restoranidest tohib toitu kaasa osta kuni kella 20ni õhtul. Ajutiselt suletakse ka ülikoolide ühiselamud. Lasteaiad jäävad avatuks ja eesliini töötajate lastele on ette nähtud eritingimused. Tšehhis on viimase 14 päeva jooksul registreeritud 55 538 haigusjuhtumit, mille suhtarv on märksa kõrgem kaheksa korda suurema elanikkonnaga naaberriik Saksamaast.

Hollandis kuulutati välja osaline eriolukord ja avalikes siseruumides on maskid muutunud kohustuslikuks. Neli nädalat kestvate täiendavate piirangute raames suletakse baarid, restoranid, terrassid ja kanepikohvikud alates kolmapäeva õhtust ning toitu on lubatud vaid kaasa tellida. Koolide tegevuses muudatusi ei toimu; inimestel palutakse töötada kodus ja kasutada ühistransporti vaid hädavajalikeks sõitudeks.

Paljudes haiglates on suurenenud koroonapatsientide hulk. „Pariisi haiglates võib järgmise nädala lõpuks olla hõivatud 90% intensiivravi voodikohtadest,“ hoiatas riiklike haiglate ühenduse juht Martin Hirsch. Eeldatavasti teatab president Emmanuel Macron täiendavatest piirangutest. Kohalikud meediakanalid viitavad, et suuremates linnades, sealhulgas Pariisis, võidakse kehtestada õhtune liikumiskeeld.

Uusi piiranguid kaalub ka Inglismaa. Esialgu liikumiskeeldu kehtestada ei plaanita.

Saksa tervishoiuametnikud teatasid kolmapäeval esimest korda pärast aprilli enam kui 5000 uuest haigusjuhtumist. Saksamaa kantsler Angela Merkel leidis olukorra olevat jätkuvalt tõsine.

Itaalia uute piirangutega keelatakse koolireisid ja harrastajate kontaktspordialad, näiteks jalgpallimängud parkides. Erapeod on keelatud ja koduseid koosviibimisi soovitatakse tungivalt piirata kuue inimesega.

Venemaa on teatanud rekordiliselt kõrgetest uutest haigusjuhtumitest – peaaegu 14 000 – ning 244st surmajuhtumist, kuid võimud ei kavatse kogu riiki täielikult sulgeda.

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ingerlane
15. okt. 2020 20:48
https://eestinen.fi/2020/10/karm-hinnang-helsingi-piirkonnas-ollakse-juba-lahedal-koroona-ulatusliku-leviku-faasile-mida-see-tahendab/