"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
VIDEO! Tallinna Muusikakool saab uue näo ja kaasaegse õpikeskkonna (0)
15. oktoober 2020
Albert Truuväärt

"Remondi käigus kohandatakse mõlemad majad muusikakoolile sobivaks ning tänapäeva nõuetele vastavateks õppehooneteks. Majadel vahetakse välja katuskate ja ehitatakse välja uued tehnosüsteemid," tutvustas abilinnapea Eha Võrk.

 

Tänavu oktoobris algab Tallinna Muusikakooli remont, mida koolipere on juba kaua oodanud. Ajaloolisest majast Narva maanteel saab sobiv õpikeskkond professionaalse muusikalise hariduse andmiseks.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on linn otsinud kaua lahendusi Tallinna Muusikakooli õpikeskkonna parandamiseks. “Vana maja on tugevalt amortiseerunud ning ei vasta muusikakooli vajadustele juba ammu. Mul on tõesti hea meel, et nüüd on avanenud võimalus luua koolile tänapäevased õpitingimused ning täita ka kooli unistus oma kontserdisaalist,” rääkis Belobrovtsev. “Usun, et ajaloolise maja uus nägu toetab kindlasti kooli eesmärki pakkuda arenguprotsesside käivitamiseks soodsat õpikeskkonda.”

Remondiperioodil saab suurem osa muusikakoolist töötada endises keeltekooli majas aadressil Endla tn 22, valdavalt jääb kehtima ka praegune tunniplaan. “See teeb logistiliste küsimuste lahendamise kindlasti lihtsamaks nii kooliperele kui ka lapsevanematele. Lähiajal leiame lahenduse ka puudu olevate ruumide osas,” lisas Belobrovtsev.

Tallinna Muusikakool tegutseb Kesklinna linnaosas aadressil Narva mnt 28 asuvas ajaloolises hoones, mis on ehitatud 1903. aastal ning on ehitismälestisena riikliku kaitse all. Muusikakooli käsutuses on maja alates 1958. aastast. Omandireformi käigus tagastati hoone õigusjärgsele omanikule ning 1996. aastast on linn olnud hoone kasutaja rendilepingu alusel. Muu hulgas oli linna kohustuseks hooldada kinnistut ning hoida hoonet korras sedavõrd, et säiliks hoone olemasolev seisund, suuremate ehitustööde tegemine ei olnud siis mõeldav. Mõne aasta eest avanes linnal võimalus hoone omanikult ära osta ning nüüd on kinnistu valitsejaks Tallinna Haridusamet. 

Peahoone tervikrenoveerimine

“Kuna muusikakooli käsutuses olevad hooned on tugevalt amortiseerunud, on kavas peahoone tervikrenoveerimine, ka hoone kõrval asuv tõllakuur rekonstrueeritakse vastavalt kooli ruumiprogrammile,” lisas Võrk. “Remondi käigus kohandatakse mõlemad majad muusikakoolile sobivaks ning tänapäeva nõuetele vastavateks õppehooneteks. Majadel vahetakse välja katuskate ja ehitatakse välja uued tehnosüsteemid, kanalisatsioon, küttesüsteem, sundventilatsioon ja muud kooli normaalseks tööks vajalikud kaasaegsed rajatised koos juhtimisseadmetega. Kinnistule rajatakse uued piirded, parkla ja haljastus. Loomulikult saavad värske välimuse ka õpperuumid.” 

Praeguseks on valminud hoone projekt, mille autoriks on Eesti Ehitusprojekt OÜ, ning läbi on viidud ehitushange. Ehitustöödega on plaanis alustada peale sügisvaheaega oktoobris. Tööperioodi pikkuseks on arvestatud 14 kuud ning kui kõik kulgeb plaanipäraselt, saab hoone taasavada juba 2022. aasta jaanuaris. Projekti kogumaksumuseks on kavandatud ligi 3,85 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.