"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! VAATA OTSE: moodsa õppimise festival "iduEDU" tuleb taas uute ideedega (0)
20. oktoober 2020
Albert Truuväärt

"Koolid seisid kevadel silmitsi vajadusega korraldada loetud päevade jooksul ümber kogu tööprotsess ja minna üle distantsõppele. See on hea näide moodsast õppimisest tänapäeva maailmas, kus pidevalt tuleb kohaneda uute olukordadega ning töötada välja loovaid lahendusi," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

 

Täna tuleb Tallinnas taas moodsa õppimise festival “iduEDU”, seekord veebi vahendusel. Põnevaid ideid haridusuuendustest, uutmoodi õppimisest ja digiajastu võimalustest õppe toetamisel leiab festivalilt nii õpetaja, haridusjuht kui ka lapsevanem. 

Festival kestab kella 16.45-ni, seda saab jälgida ka aadressil www.iduedu.ee.

Belobrovtsev märkis, et õppimine ja õpetamine on aja jooksul paljugi muutunud, kuid eriti suure muutuse tegi õppeprotsess läbi tänavusel kevadel. “Koolid seisid silmitsi vajadusega korraldada loetud päevade jooksul ümber kogu tööprotsess ja minna üle distantsõppele. See on hea näide moodsast õppimisest tänapäeva maailmas, kus pidevalt tuleb kohaneda uute olukordadega ning töötada välja loovaid lahendusi,” ütles Belobrovtsev. “Festival “iduEDU” pakub rohkesti praktilisi näpunäiteid ja ideid, kuidas õppeprotsessi atraktiivsemaks muuta ning innustab mõtlema “kastist välja”.”  

“IduEDU” projektijuhi Janika Leoste sõnul võimaldab digitaalne formaat osalemist üle Eesti ja ka välismaal ning virtuaalsed töötoad mahutavad korraga sadu külastajaid. “Festivaliks ettevalmistamine on pannud positiivses mõttes proovile paljude õpetajate digioskused, et oma sõnumit ekraani vahendusel võimalikult autentselt esitada,” ütles Leoste. 

Üle 50 virtuaalse töötoa

Festivalil “iduEDU 2020” korraldatakse üle 50 virtuaalse töötoa nii eesti kui ka vene keeles, nii lasteaia-, kooli-, täiskasvanu- kui ka huvihariduse teemal. Oma kogemusi põnevate õpiviiside leidmisel jagavad töötubades Tallinna koolid ja lasteaiad. Kuna Tallinnas on käimas klassijuhataja teema-aasta, siis leiab festivali kavast ka spetsiaalselt klassijuhatajale mõeldud töötubasid.

Peaettekandega esinevad Tallinna Ülikooli haridusjuhtimise professor Eve Eisenschmidt ja Helsingi Ülikooli teadur Raisa Ahtiainen, teemaks on distantsõppe kogemused ja õppetunnid Tallinna linna ja Soome koolides. Korraldatakse ka kaks kaasahaaravat teemadebatti. Oleviku debatis arutlevad eksperdid, mis juhtus õppimise ja õpetamisega 2020. aasta kevadel, tuleviku debati tulipunktis on, kuidas muutunud olukorras tagada tõhus õppimine. Debatte juhib Hendrik Roonemaa. 

Festivalil löövad kaasa Tallinna Ülikool, eKool, Haridus- ja Noorteamet (HARNO), Startup Estonia, koolid, lasteaiad, muuseumid, huvikoolid ja Tallinna Haridusameti 2020. aasta haridusuuenduskonkursi parimad. Päeva ilmestab Reigo Ahvena trummishow. 

Festivali kava ja töötubade info on leitav iduEDU veebilehel ja Facebookis, huvilised on oodatud registreeruma. Praeguseks on registreerunud juba üle 1000 osaleja.

Festival “iduEDU” valiti tänavu üleriigilise konkursi “Eestimaa õpib ja tänab” aasta haridusteo nominendiks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.