"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Terviseamet küsib palgatõusu ja uusi töötajaid (0)
26. oktoober 2020
Scanpix

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder selgitas, et 27 täiendavat töökohta on üle terviseameti vajalikud, alustades koroonadetektiividega ja lõpetades analüütikutega. "Terve terviseamet vajab tugevdamist," lisas Mölder. 

Riigikogu sotsiaalkomisjon kohtus esmaspäeval terviseameti peadirektori Üllar Lannoga, kelle sõnul on terviseametil oma ülesannetega hakkama saamiseks vaja palgatõusu ja 27 uue töökoha loomist, kirjutab Postimees.

Lanno tõi kohtumisel esile, et koroonaviiruse tõttu tegutsetakse praegu maksimaalse kontaktide jälgimisvõimekuse piiril ja töömahu kasvades on kaasatud teisi riigiasutusi. Tema hinnangul on Covid tulnud selleks, et jääda ja seetõttu vajab amet lähiajal 27 uut ametikohta. Personali hoidmiseks ja värbamiseks on Lanno sõnul hädavajalik ka praeguse palgataseme tõstmine.

Veel rääkis Lanno komisjonile elanikkonna teadlikkuse tõstmise tähtsusest, ameti sõnumid peavad muutuma kiiremaks ja täpsemaks.
Veel oli juttu äsjalõppenud koolivaheajal reisil käinud perekondade enesejälgimise olulisusest, kuna kevadisele koolivaheajale järgnes suurem haigestumiste laine.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond) selgitas, et 27 täiendavat töökohta on üle terviseameti vajalikud, alustades koroonadetektiividega ja lõpetades analüütikutega. “Terve terviseamet vajab tugevdamist,” lisas Mölder. 

Mölder märkis, et  läbi selle aasta esimese lisaeelarve on terviseamet saanud raha tööjõu palkamiseks, muudeks kulutusteks ning ka ületundide tasustamiseks. Sotsiaalkomisjoni esimees lisas, et ka järgmisel aastal näeb riik ette täiendavalt mitmeid miljoneid eurosid ette justnimelt terviseametile.

“Pikas perspektiivis võiks Euroopa Liidu taaskäivitamise fondist raha peale tulla aastateks 2022-2024, mis aitaks ametil tööd tõhustada kui ka tehnoloogiat arendada,” lisas Mölder.  “Ma olen Lannoga nõus, et koroona on haigus, mis jääb alles ning sellega tuleb iga päev tegeleda,” lausus Mölder.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.