Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Vene emakeelega lapsed saavad Keskraamatukogus eesti rahvakultuuriga tutvuda (0)
27. oktoober 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Eesti rahvajutu aastast inspireeritud sari toimub detsembrini, kokku on kavas kuus üritust. Igal üritusel tutvustab raamatukoguhoidja eesti rahvajutte ning rahvakultuuri valdkonna spetsialist viib läbi mänge jm lapsi kaasavaid tegevusi.

Kohtumisürituste sarjas “Põlvest põlve” saavad lasteaiarühmad ja algklassid tutvuda mängulises võtmes eesti rahvajuttude ja –kommetega.

Eesti rahvajutu aastast inspireeritud sari toimub detsembrini, kokku on kavas kuus üritust. Igal üritusel tutvustab raamatukoguhoidja eesti rahvajutte ning rahvakultuuri valdkonna spetsialist viib läbi mänge jm lapsi kaasavaid tegevusi. Paepealse raamatukogus tutvustab tuntud kokaraamatute autor Pille Petersoo eesti traditsioonilist toitu. Sõle raamatukogus jutustab jutuvestja Polina Tšerkassova lastele eesti muinaslugusid ja kasutab lugude ilmestamiseks eripäraseid muusikainstrumente.

Nurmenuku raamatukogus viib Einike Sooväli Eesti Vabaõhumuuseumist läbi rahvapärimusel põhinevaid mänge ja õpetab liisusalme. Kännukuke raamatukogus tutvustab disainer ja kunstnik Sandra Kossorotova eesti rahvariideid. Võõrkeelse kirjanduse osakonnas toimub kaks üritust: Vene Teatri näitleja Tatjana Manevskaja loeb lastele eesti muinasjutte ja viib läbi etlemise õpitoa; rahvatantsuansambli Soveldaja tantsija Steffi Viita tutvustab eesti rahvatantse ja –laule.

Osalema on oodatud Tallinna lasteaiad ja algklassid. Osavõtt on tasuta. 

“Põlvest põlve” läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskus meetmest “Regionaalse kultuuritegevuse toetamine”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.