"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Kesklinna noortekeskus saab supergraafikaga uue ilme (0)
28. oktoober 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Loodetavasti õnnestub ka tõestada, et siseruumidesse üle kantud tänavakunsti võtted võivad anda ilusa ja huvitava tulemuse," märkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Tallinna Kesklinna noortekeskus kutsub noori üles esitama kavandeid, mille järgi saavad noortekeskuse siseruumid supergraafikaga kaunistatud värvika väljanägemise. 

“Meie noortekeskuse värske projekt annab noortele võimaluse ellu viia oma kujundusideid ja ühtlasi võimaldab luua keskusele uue ilme. Loodetavasti õnnestub ka tõestada, et siseruumidesse üle kantud tänavakunsti võtted võivad anda ilusa ja huvitava tulemuse. Ja kindlasti on hea see, et kaasa lüüa saavad kõik huvilised noored – nii need, kel on kogemusi grafitiga, kui ka need, kes teevad supergraafikaga oma esimese katsetuse,” selgitas Haukanõmm.

Seinapiltide kavandid peavad vastama etteantud teemadele: galaktika ja taevas, troopika või veealune maailm. Kavandite loomiseks tuleb endale valida noortekeskuse siseruumide üks sein (valik on näha noortekeskuse lehel sotsiaalmeedias), võttes seejuures arvesse, et seinte ja kappide kõrgus on 2,75 meetrit ning pilt peaks katma suurema osa pinnast. Oma kujundusidee saab edastada pildifailina Facebookis või joonisena aadressile Raua 23a hiljemalt 31. oktoobriks. Parimad lahendused saavad noored ise professionaalide juhendamisel ka ellu viia.   

Projekt sai alguse mobiilsete noorsootöötajate ja noorte koostööna ning hõlmab mitut objekti Tallinnas. Kaasatud on püsipartner Spekter Shop, kes korraldab projektis osalejatele meistriklassi, et anda noortele supergraafika loomiseks vajalikke oskusi. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.