"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO: Virtuaalmissioon tutvustab tegusaid Eesti ettevõtteid Ameerikas (0)
28. oktoober 2020

"Üritus on jaotatud neljale teemapäevale ning iga päev keskendub erinevale sektorile - katame IT-d, tervishoidu, toiduainete ja biotehnoloogia sektorit ning ka tööstust," ütles Business Development in Silicon Valley direktor Maris Prii.

Esmakordne virtuaalne missioon tutvustab Eestit ja selle ettevõtluskeskkonda koos riigi juhtivate ettevõtete ja idufirmadega, aidates luua uusi sidemeid USA ja Kanada ettevõtete ning investoritega. “Üritus on jaotatud neljale teemapäevale ning iga päev keskendub erinevale sektorile – katame IT-d, tervishoidu, toiduainete ja biotehnoloogia sektorit ning ka tööstust,” ütles Prii.

“Kindlasti on tähtis, et need turud, kuhu Eesti ettevõtted ekspordivad ning millega nad koostööd teevad, on erinevatest piirkondadest. Kriisid turgudel saabuvad erinevatel aegadel ning see võimaldab Eesti ettevõtetel jätkusuutlikult oma mahtu hoida,” selgitas Kodasema tegevjuht Birgit Linnamäe.

Virtuaalmissioonil osaleb kokku 36 Eesti ettevõtet. Üritus on piiratud osalejate arvuga. Valiku tegemisel  lähtuti põhimõttest, et oleks võimalikult laiapõhjaline ülevaade Eesti ettevõtetest. “See oli ka üks valiku kriteeriumitest, et kõik osalevad ettevõtted on juba USA poole vaadanud või on väga tõsiselt vaatamas, et neil oleks tõsine huvi sinna riiki siseneda,” rääkis Prii. 

Linnamäe leiab, et igasugune Eesti ettevõtluse ekspordialane tegevuse toetus on äärmiselt oluline. Virtuaalmissioonil osalemine on tema sõnul väga suur võimalus ühele ettevõttele, mis samas hoomab endas ka tohutut tööd.

Ettepanek võtta osa virtuaalmissioonist tehti Kodasemale mitmed kuud tagasi, mil nad viisbisid visiidil New Yorgis. “Kodasema on ainulaadne näide sellest, kuidas Eestis intellektuaalomandit litsenseerida Ameerika Ühendriikidesse nii tootmisesse kui ka müüki,” märkis Linnamäe. 

Virtuaalmissioon on oluline ka Eesti tuntuse edendamise vaatevinklist. “Teatakse, mis on Eesti ning mida siin tehakse. Ühel hetkel, kui ettevõtetel tekib järgmine kontakt USA-s, on lihtsam viidata sellel üritusel osalemist ja selle pealt edasi rääkida,” ütles Prii. “Võimalusi äri tegemiseks on jätkuvalt – see ei ole kuskile kadunud ning ka Eesti ettevõtted saavad laieneda, kui neil on selleks valmidus ja tahe olemas.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.