"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna uudised 28.10.2020 (0)
29. oktoober 2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Tallinn loob puhastusüksuse

Tallinna linnavalitsus võttis vastu otsuse luua spetsiaalne linnapuhastusüksus, mis on linnapuhastamises vajalikuks lisajõuks.

“Talvel saame uue üksuse lisavõimekust rakendada lume- ja libedusetõrjetöödeks ning lume äraveoks enim kasutatavatel kõnniteedel, mis tavaolukorras on kinnistuomanike hooldada,” ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Loe teema kohta lisa siit

Koroonanakatunute arv ööpäevas ületas 100 piiri 

Möödunud ööpäev tõi Eestisse 125 positiivse testitulemusega koroonarekordi. Kasvab asümptomaatiliste nakkusekandjate arv, mis tähendab, et viiruse leviku tõkestamiseks peame kõiki ennetusmeetmeid rakendama ning vähimagi kahtluse korral koju jääma.

“Me oleme küll nakatumismääraga ühed madalamad, kuid siiski on see number nüüd kasvanud. Nagu ma ütlesin, et kui me eelmisel nädalal saime rõõmustada langustrendi üle, siis täna oleme kasvutrendis,” ütles terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Mari-Anne Härma.

Loe teema kohta lisa siit

Linnamuuseum sai uue juhi

Jaanuaris lahkus Linnamuuseumi direktori kohalt Triin Siiner, põhjuseks konflikt Kultuuriameti juhi Aini Härmiga. Homsest alustab Linnamuusemi juhina tööd suurte kogemustega muuseumitöötaja Heli Nurger. 

“Linnamuuseumis on tehtud väljapaistvat tööd – muuseumil on hea maine ning muuseumi tegevus paistab silma nii kultuuriuudistes kui näiteks suvises tänavapildis Tallinna vanalinnas. See näitab, et Linnamuuseumi kollektiiv on professionaalne ja edumeelne,” ütles Tallinna Linnamuuseumi uueks juhiks valitud kogenud muuseumitöötaja Heli Nurger.

Loe teema kohta lisa siit

Visioonikonverentsi näitus Vabaduse väljakul

Tallinna visioonikonverents “Tark linn ei saa kunagi valmis” toimub tänavu virtuaalselt. Samanimelist fotonäitust on kõigil võimalik külastada aga Vabaduse väljaku tunnelis kuni 23. novembrini.

“Võib-olla me seda igapäevaselt ei teadvusta, aga oleme oma innovaatiliste ja nutikate lahendustega tihtipeale muule maailmale eeskujuks,” märkis linnavolikogu esimees Tiit Terik.

Loe teema kohta juurde siit

Tallinn kandideerib ka muusikalinnaks

Tallinn on võtnud eesmärgiks kandideerida 2021. a UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnaks. UNESCO loovlinnade võrgustik käivitati aastal 2004 eesmärgiga tähtsustada kultuuri ja loovuse rolli linnade jätkusuutlikus arengus.

“Tallinn on muusikast tulvil – Tallinn ja muusika käivad lahutamatult kokku. See ei ole midagi uut, sest muusika on mänginud Tallinna elus väga suurt rolli meie laulvast revolutsioonist alates,” tõdes Muusikalinna protsessi koordinaator Ragnar Siil.

Loe teema kohta lisaks siit

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.