"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Tartu ülikool autasustab president Kaljulaidi Johan Skytte medaliga (2)
31. oktoober 2020
Albert Truuväärt

Tartu ülikooli senat võttis reedel vastu otsuse autasustada Johan Skytte medaliga presidenti Kersti Kaljulaidi.

Johan Skytte medal on autasu riigi- või ühiskonnategelasele, kes on Tartu ülikooli senati hinnangul aidanud viimastel aastatel silmapaistvalt palju kaasa Tartu ülikooli ja Eesti kõrghariduse arengule. Autasu pälvis Kersti Kaljulaid, kes toetas aastatel 2012–2016 Tartu ülikooli nõukogu esimehena ülikooli juhtimis- ja struktuurireformi ning aitas suurendada ülikooli rahvusvahelist tuntust.

“Lisaks oleme väga tänulikud selle eest, et presidendina toetas Kersti Kaljulaid teadusleppe allkirjastamist, aidates kindlustada Eesti teaduse ja innovatsiooni arengut,” ütles ülikooli rektor Toomas Asser.

Alates sellest sügisest tunnustab ülikool oma liikmeid ja teisi ülikooli jaoks olulisi isikuid uut moodi – ülikooli teenetemärkidega, mis moodustavad ühtse kujundusega tervikliku süsteemi. Tartu Ülikooli akadeemilise sekretäri Tõnis Karki sõnul jätkavad uued teenetemärgid ülikooli autasude senist väärikat traditsiooni, ent ühtlasi tähistavad tunnustamisel uue ajajärgu algust.

“Teenetemärkide kujundus lähtub rektori ametiketist, mille keskse elemendina kasutatakse ülikooli peahoone portikust. Seda kujutavad visandlikud, omavahel lõikuvad jooned sümboliseerivad ülikooli kui ideede sünni ja edasiliikumise paika,” selgitas Karki.

Nii rektori ametiketi kui ka teenetemärkide kujunduse autor on Julia Maria Künnap. Rektor annab teenetemärgid pidulikult üle novembri lõpus, rahvusülikooli aastapäeva eel.

Tartu ülikooli Suure Medaliga otsustas senat eriliste teenete eest tunnustada ülikooli nelja liiget. Majandusarvestuse professor Toomas Haldma on olnud Tartu ülikooli auditikomitee töö algataja ja esimene esimees ning on pikka aega juhtinud ja arendanud majandusteaduskonda.

Tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet on järjekindlalt ja tulemuslikult panustanud Tartu ülikooli ning arstiteaduskonna juhtimis- ja struktuurireformi väljatöötamisse ja elluviimisse.

Uurija-professor Andres Merits on kujundanud Eesti ühiskonnas teaduspõhiseid hoiakuid, mis on aidanud valida koroonaviiruse leviku tõkestamiseks vajalikke meetmeid.

Psühhomeetria vanemteadur Olev Must on arendanud intelligentsusuuringuid ja töötanud välja ja juurutanud ülikooli akadeemilise testi.

Rektor Toomas Asser tunnustab ülikooliväliseid inimesi, kes on osutanud ülikoolile suuri teeneid, Tartu ülikooli Tänutähega ning ülikooli liikmeid Tartu ülikooli medali, aumärgi ja teenetemärgiga 100 Semestrit Tartu Ülikoolis. Kõikide teenetemärgi kavaleride nimed on avaldatud Tartu ülikooli veebilehel.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Elo
31. okt. 2020 12:20
Kersti Kaljulaidi pole valitud EV presidendiks. Ta sai selle koha poliitiliste intriigide tulemusel. K.K. pole siiani aru saanud presidendi ameti põhimõtetest. Ta jätkab hüsteeriliste poliitsobingute külvamist, ühiskonna lõhestamist, välismaal EV mustamist. K.K. pole väärt mingit medalit. Tartu Ülikool, kus Su mõistus on ?
kollektsionäär
31. okt. 2020 10:31
https://www.google.ee/search?q=Памятная+медаль+с+изображением+звезды+Давида+на+одной+стороне+и+свастики+на+другой&hl=et&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=RBmBbuvptXya4M%252C8zHgXIA4HrGM5M%252C_&vet=