"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Kas enesehävitamist tuleks rohkem maksustada? (0)
02. november 2020
Mats Õun/ Pilt on illustreeriv

Põhja-Eesti Regionaalhaigla südamearstidele teeb muret, et Eesti noortest vaid 16% liigub iga päev piisavalt.

Seega on suur oht, et nad täiskasvanueas jäävad rasvunutena nn elustiilihaigeteks. Südamearst Eno-Martin Lotman selgitas, et hinnanguliselt 80%-st haigekassa ravirahast kulub umbes 20% abivajajatele, ja seda suuresti elustiilihaiguste tõttu.

Umbes pooled iga-aastastest surmajuhtumitest Eestis on seotud kardiovaskulaarsete surmadega. Sellega oleme esirinnas nii Euroopas kui kogu maailmas. Tasub meenutada, et ehkki tervis on paljuski igaühe enda kätes, sekkutakse siiski ka riigi poliitikatega kahjulikku tarbimisse.

Suhkrumaksu üle on Eestis arutatud lugematu arv aastaid. Vastased on põhjuseks toonud tülika haldamise. Lätis on see aga mõnedel andmetel laste kaalule siiski heas ehk vähenemise suunas mõjunud.

Mõte on sama mis alko ja suitsu puhul: kahjulikku tarbimist tuleb muuta kallimaks. Vähemalt on koroona piirangud kogu maailmas toonud kaasa selle, et suurfirmade Coca-Cola ja Nestle jookide ja maiuste müük on kahanenud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.