"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuenduskuuri läbinud Kõrkja tee sild sai valmis (0)
03. november 2020

"Innovaatiline ja energiasäästlik valguslahendus toob atraktiivsust kloostri piirkonda ja näitab, milliseid võimalusi tänapäevased leedlambid annavad," märkis Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Suve keskpaigas alanud Kõrkja tee silla rekonstrueerimistööd Pirita jõel on lõpule jõudnud. 

“Rekonstrueerimistööde eesmärk oli silla eluea pikendamine ning sõidumugavuse ja liiklusohutuse tõstmine,” sõnas Liinat. Ta lisas, et vana sild oli amortiseerunud – asfaltkate lagunenud ja silla käsipuud roostetanud. Puudus valgustus. Nüüdseks on ehitustööd lõppenud ja Pirita jões asuvale Kõrkja saarele pääseb mööda korda tehtud silda.

Rekonstrueerimistööde käigus paigaldati sillale uued tugiosad ja hüdroisolatsioon, korrastati olemasolevad raudbetoonkonstruktsioonid ja kaldasambad, ning pandi uus asfaltbetoonkate ja uued sillapiirded. Silda valgustavad leedvalgustid. 

Linnaosavanema sõnul on Kõrkja sild pimedal ajal valgustatuna väga pilkupüüdev. 

Innovaatiline ja energiasäästlik valguslahendus toob atraktiivsust kloostri piirkonda ja näitab, milliseid võimalusi tänapäevased leedlambid annavad,” märkis Liinat.

Kõrkja tee silla rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas Stricto Projekt OÜ. Ehitustöid tegi Leonhard Weiss OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus oli ca 154 000 eurot. Tööd tehti Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.