“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Nõmme saab kaks uut tänavat: Sininuku ja Laanelille (0)
07. november 2020

„Uued tänavad rajatakse Kivimäe asumis Särje tn 22a kinnistu detailplaneeringust lähtudes. Tegemist on lühikeste umbtänavatega,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Nõmmel algavad novembris kahe uue tänava ehitused: Sininuku ja Laanelille. Samuti ehitatakse välja Särje ja Kivimäe tänavaid ühendav avalikuks kasutuseks planeeritud valgustatud kergliiklustee.

„Kaaluti erinevaid nimeteemasid, kuid kultuuriloolase Leho Lõhmuse soovitusel otsustati lähtuda tänavatele nimede valimisel piirkonna loodusest ja kasutada liivikutaimede nimesid. Laane tänava poole jäävale Särje tänavalt lähtuvale tänavale valis nimekomisjon nimeks Laanelille ja Kivimäe tänavalt lähtuvale tänavale Sininuku,“ selgitas linnaosavanem.

Tänavate rajamine on planeeritud seetõttu, et Särje ja Kivimäe tänava vahelisele alale, kus varem asus endine sõjaväesanatoorium, kerkib kümne eramukrundiga elamupiirkond. Ühtlasi saab tänane hooldamata metsaala korrastatud väljanägemise.

Ettevalmistuse käigus on ka läbi mõeldud, kuidas tagada piirkonna metsaala säilimine võimalikult suures ulatuses. Nii detailplaneeringu lahendus kui teed ja tehnovõrgud on projekteeritud maksimaalselt puid säilitavana. Nordecon AS on sõlmitud Tallinna linnaga ka nõuetekohase asendusistutuse lepingu ning asendusistutust korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.

Novembri lõpus 2020 alustab Nordecon loodavate uute tänavate ja tehnovõrkude ehitustöödega. Teede ja trasside valmimine on kavandatud suvel 2021.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.