"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Professor Peep Talving: on kriitiline aeg viiruse leviku tõkestamiseks (1)
07. november 2020
Kaader videopöördumisest

Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst, professor Peep Talving ütles videopöördumises, et praegu on kriitiline aeg viiruse leviku tõkestamiseks. "Koroonaviiruse levik kasvab kiirete hüpetega. Praegu on veel kriitiline aeg viiruse leviku tõkestamiseks," sõnas professor Talving. 

Prof Peep Talvingu pöördumine

‘”Tallinnas ja Põhja-Eestis on viiruse kordaja 115 (100 000 elaniku kohta) ja kui me praegu ei reageeri, siis me vaatame lahkuva rongi tulesid. Ma palun kõiki, nagu infektsioonikontrolli juhtrühm on sätestanud, kanda maski kõikjal, kus on inimesi.”

Talving palus ka loobuda üritustest, pidudest ja külas käimisest.

“Praegu on see aeg, kus me saame veel piirata levikut. Igaüks peab selle eesmärgi saavutamiseks andma parima. Palun hoidke ennast, oma lähedasi, kolleege ja patsiente,” lausus Talving.

Peaminister Jüri Ratas nentis, et tänaseks oleme jõudnud tervishoiualase hädaolukorrani. “Ka üldine olukord on kriitiline. Kui me juba täna seda arvesse ei võta ega tegutse vastavalt, jõuame varsti kriisini.”

Kui lähinädalatel teeb igaüks kõik selle nimel, et koroonaviirusesse mitte ise nakatuda ega teisi nakatada, on Ratase kinnitusel võimalik viiruse levik peratada.

Selleks tuleb te sõnul eelkõige toimuvasse tõsiselt suhtuda. Samuti on vaja veelgi hoolsamalt nakkuse vastaseid reegleid järgida. “Need algavad põhitõest, et nakkuse oht on seda väiksem, mida vähem teistega kokku puutume. Jätkuvalt on oluline igal sammul hügieeni järgida ja haigena kodust arsti poole pöörduda,” leidis Ratas. “Kaalul on meie kõigi tervis ja elu. Samuti meie tervishoiusüsteemi võimekus aidata neid hoida.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

partorg
7. nov. 2020 20:54
http://katyusha.org/view?id=15448 Covidi parteist.