"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Aasta isaks kuulutati Arvo Tuvikene (0)
08. november 2020
Presidendi kantselei

Tallinnas Estonia kontserdisaalis toimunud isadepäeva kontserdil kuulutas Eesti Naisliit tänavuseks aasta isaks Arvo Tuvikese.

Nelja lapse isa Arvo Tuvikene on Eesti Maaülikooli teadur. Tema uurimistöö põhisuunad on kalade füsioloogia, veekogude ökotoksikoloogia, veekogude toiduahelad ja Läänemere reostus.

Lisaks paljudele teadusartiklitele avaldanud meedias rohkelt ka populaarteaduslikke artikleid kaladest ning olnud mitmete huvikalastajatele suunatud raamatute kaasautoriks.

President Kersti Kaljulaid õnnitles Arvo Tuvikest tänavuse aasta isa tiitli pälvimise puhul.

“Isade jaoks on tähtis, et neil on võimalus oma lapsega rohkem aega koos veeta ning koos maailma avastada. Samas tasakaalu otsimine töö- ja pereelu vahel ei ole lihtne. Oleme kõik selles, mis me teeme, ilusad, olulised ja tähtsad. Eelkõige oma perele, aga ka ühiskonnale. Leiame seda aega oma lastele ja iseendale, et iga argipäev oleks samavõrra eriline kui tänane pühapäev. Soovin kõigile isadele ja vanaisadele palju koosolemise ja avastamise rõõmu,” kirjutas Kaljulaid.

Isadepäeva kontserdil peetud kõnes ütles Arvo Tuvikene, et temal ja ta vennal oli õnn kasvada peres, kus neid armastati ja hoiti. “Kahjuks ei näinud ma ühte vanaisa ja vanaema, kuid minu lastel ja pojapojal on väga vedanud, nad on näinud eelnevaid sugupõlvi,” ütles ta ja kinnitas, et tema isa oli talle suureks eeskujuks ning ta on püüdnud lastele samu väärtusi edasi anda.

Arvol on neli last vanuses 24-35 aastat: kolm poega, üks tütar ning üks lapselaps. Ka tema lapsed on loodusearmastuse pärinud, poeg Tõnn töötab Keskkonnainvesteeringute Keskuses ning noorim laps Mari õppis Maaülikoolis metsandust ning täna jätkab oma õpinguid Rootsis. Kaks poegadest tegelevad ehitusalal.

2019. aastal valiti aasta isaks Arvi Karotam, aasta varem 12 lapse isa Einart Kask.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.