"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Biden lubab olla kõigi ameeriklaste president (2)
08. november 2020
REUTERS/SCANPIX

Joe Biden ütles oma esimeses kõnes Ameerika Ühendriikide valitud presidendina, et on "aeg tervendada" USA ning lubas riiki mitte lõhestada, vaid ühendada. "Anname üksteisele võimaluse," ütles ta.

Pöördudes oma kodulinna Wilmingtoni parklas rõõmustavate toetajate poole, ütles Biden: “Luban olla president, kes püüab mitte lõhestada, vaid ühendada, kes ei näe punaseid ja siniseid osariike, näeb ainult Ameerika Ühendriike.”

Ta pöördus ka otse Trumpi toetajate poole. “On aeg karm retoorika kõrvale jätta, temperatuuri alandada, uuesti näha, uuesti kuulata,” sõnas Biden, mainimata oma konkurenti valimistel. “Ja edasiminekuks peame lõpetama vastaste kohtlemise vaenlastena.”

Biden võitis pärast teisipäeval toimunud valimisi ametisolevat president Donald Trumpi. Trump ei ole tulemustega veel nõustunud.

Trumpi meeskond on algatanud kohtuprotsessid erinevates osariikides, kuid valimisametnike sõnul pole valimispettuste kohta tõendeid. Pettunud Trumpi toetajad avaldasid laupäeval pärast valmistulemuste selgumist mõnes linnas meelt, kuid tõsisematest juhtumitest teateid ei ole.

Prioriteediks tervishoid

Demokraat Joe Biden on selge sõnaga öelnud, et tema prioriteediks on ja jääb tervishoid. See teema on talle isiklik ja seetõttu väga tähtis, tema abikaasa ja väike tütar hukkusid autoõnnetuses 1972. a ning tema vanim poeg suri 2015. a ajuvähki. Biden ütles, et laiendab Obama algatatud rahaliselt kättesaadava hoolduse seadust. See on Obama administratsiooni allkirjastatud seadusandlik saavutus, mis laiendas tervisekindlustust miljonitele ameeriklastele. Biden teeb ettepaneku laiendada kättesaadavat hooldust hinnanguliselt 97%-le ameeriklastest.

Biden on välja töötanud ambitsioonika kliimaprogrammi, mis hõlmab riigi energeetikatööstuse rekonstrueerimist, et saavutada 2035. aastaks 100-protsendiliselt jäätmevaba energia. Plaan sisaldab lubadust investeerida kaks triljonit dollarit puhta energia infrastruktuuri.

Joe Biden on lubanud tõsta makse kõigil, kes teenivad üle 400 000 dollari aastas. Ühtlasi on ta teinud ettepaneku tõsta tulumaksu suurkorporatsioonidel ja kõige rikkamatel. See tooks kümne aastaga 2,5 triljonit USA dollarit maksutulu. Lisaks on ta lubanud jätkuvalt toetada Baltimaade riigikaitset ning liitlasi Trumpi kombel mitte unarusse jätta.

Eesti peaminister Jüri Ratas tervitas Bidenit valmisvõidu puhul. “Palju õnne, Joe Biden ja Kamala Harris ajaloolise võidu puhul! Ameerika Ühendriigid on Eesti jaoks väga oluline liitlane ja lähedane sõber. Meie hea ja tihe koostöö Ameerika Ühendriikidega jätkub,” kirjutas ta.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lihtsalt ei suuda
9. nov. 2020 06:51
USA on lõhki globalistide-trotskistide ja rahvuslaste-trumpistide vahel ja ilmselt Joe Bidenist nn ühendajat ei saa mees lihtsalt ka ei suuda. Mis jääb Eestil ja Euroopal relvastuda ja piir kontrolli alla võtta ja hoolusterritooriumi rajamine neegri ja arrabide karjade ladestamiseks Aafrikas. USA on üliriik kuid ka USA ei suuda kõike ja muide ka ei pea suutma. Maailma asub korraldama Kolmevalitsus ja mida peab tegema Euroopa vast hakkama Neljandaks...
vaatleja
8. nov. 2020 18:37
https://www.israelhayom.com/2020/11/08/biden-is-a-zionist-he-wont-move-the-us-embassy-back-to-tel-aviv/