"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Saadikud: Eesti rahvuslik julgeolek rajaneb usalduslikel ja vastastikku lugupidavatel suhetel (0)
09. november 2020
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

"Rohkem kui kunagi varem vajab demokraatlik maailm reeglitepõhist maailmakorda. Tugevad transatlantilised suhted on rahu, stabiilsuse ja arengu eelduseks ning Eestil ja Ameerika Ühendriikidel on selles ühised huvid," seisis avalduses. 

Eesti-USA parlamendirühm tegi täna avalduse, milles seisis, et Ameerika Ühendriikide rahvas andis 3. novembril vabadel ja ausatel valimistel oma toetuse Joseph R. Biden Jr.’ile

Ameerika Ühendriigid on läbi ajaloo toetanud kindlameelselt ja vankumatult Eesti iseseisvust. Ameerika Ühendriigid ei tunnustanud mitte kunagi Eesti annekteerimist Nõukogude Liitu.

Eesti taasiseseisvumise järel on Ameerika Ühendriigid aidanud üles ehitada meie kaitsevõimet ja on NATO liikmesriigina Eesti julgeoleku tagaja. Eesti ja Ameerika Ühendriikide kaitseväelased seisavad õlg-õla kõrval välismissioonidel demokraatia ja vabaduse eest. NATO sõjaline kohalolek Eestis on tõhusaim heidutus Eesti iseseisvuse vastastele.

Rohkem kui kunagi varem vajab demokraatlik maailm reeglitepõhist maailmakorda. Tugevad transatlantilised suhted on rahu, stabiilsuse ja arengu eelduseks ning Eestil ja Ameerika Ühendriikidel on selles ühised huvid.

Eesti rahvuslik julgeolek rajaneb usalduslikel ja vastastikku lugupidavatel suhetel meie liitlastega. On lubamatu, et ükski Eesti valitsuse liige seab oma väljaütlemistega kahtluse alla Ameerika valimiste legitiimsuse – see on üheselt vastuolus Eesti rahvuslike huvidega.

Avaldusele on alla kirjutanud Eesti-USA parlamendirühma liikmed: Andres Sutt, Keit Pentus-Rosimannus, Sven Sester, Yoko Alender, Mihhail Lotman, Urve Tiidus, Raivo Tamm, Aivar Sõerd, Taavi Rõivas, Madis Milling, Kristen Michal, Kalle Laanet, Jüri Jaanson, Kristina Šmigun-Vähi, Erki Savisaar, Martin Repinski, Hanno Pevkur, Heljo Pikhof, Maris Lauri, Eerik-Niiles Kross, Raimond Kaljulaid, Maria Jufereva-Skuratovski, Marko Šorin, Hele Everaus, Kalvi Kõva ja Toomas Kivimägi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.