"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Tallinn kutsub kampaaniaga ühistranspordis maske kandma (0)
09. november 2020
TLT AS

TLT koos Tallinna linnaga algatas üleskutse, mis toob päevakorda maskikandmise olulisuse ühistranspordis. "Aitäh, et kannad maski" rippuvaid silte võib märgata bussides, trammides ja trollides. Lisaks siltidele on osade ühissõidukite ees maski kujutise, toomaks veelgi rohkem tähelepanu selle olulisusele.

“Tallinn on juba septembrist alates kutsunud üles distantsi hoidma või maski kandma. Ühistranspordis ei ole distantsi hoidmine sageli võimalik ja juba tuttavate juhiste kordamine on praegu väga vajalik. Maski kandmisega ei kaitse inimene üksnes ennast, vaid ka teisi ja vähendab võimalust teadmatusest viirust edasi kanda. Kokkuvõttes anname nii panuse selleks, et viiruse levik aeglustuks ja meie igapäevaelu jääks toimima,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Bussijuht Jaanika Neola ütles, et olukord ühistranspordis pole väga hull, sest maske kandvaid inimesi on näha küll. “Inimesed on tegelikult kogu aeg käinud maskidega. Bussis on alati neid, kellel on mask peas,” kinnitas Neola.

Ta rääkis, et kõige rohkem on maske näha Kesklinnas sõitvates bussides, eriti buss number 24 peal, mis sõidab linna suunas. “Näiteks Kopli liinidel kasutatakse maske vähem kui mujal,” tõdes ta. “Kui on rohkem inimesi, siis nad kasutavad ka salle ning poevad oma krae sisse peitu.”

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on maskikandmise kampaania suunatud ühistranspordi kasutajatele, et tagada turvaline linnatransport nii endale kui kaasreisijatele. “Antud algatusega soovime rõhuda inimeste teadlikule tervisekäitumisele, kuna meie teha on see, kuidas tuleme praeguse viirushaiguste levikuga toime. Mask on üks oluline viis, kuidas nakkushaiguste levikut takistada,“ selgitas Boroditš. Ta loodab, et lisaks endale mõtlevad reisijad ka kaasreisijatele, hoides seeläbi nii iseenda kui end ümbritsevate inimeste tervist. 

Kanna maski enda ja teiste huvides

Tallinn on võtnud eesmärgiks aidata kaasa viiruste hooajal viiruse leviku takistamisele. “Koostöös Tallinna linnaga suurendame inimeste teadlikkust, kuidas linnaruumis käituda, et enda ja teiste tervist hoida ja viiruse levikut pidurdada,“ kirjeldas TLT juhatuse esimees.

Ühistranspordi igapäevasel kasutamisel pole näha vaibumise märke ning see on paljude jaoks üks osa igapäevast, et jõuda tööle, õppima, arsti juurde jne. Selleks, et hoida viiruse levikut võimalikult madalal, on TLT paigaldanud ühissõidukitesse värvilised rippuvad sildid, mis kutsuvad üles maski kandma ja mõtlema teiste peale. “Me loodame siiralt, et inimesed võtavad meie soovitusi tõsiselt, kannavad maske, desinfitseerivad käsi ning väldivad haigena ühissõiduki kasutamist,“ tõi Boroditš esile, lisades, et see on kõige lihtsam viis anda enda panus viiruse leviku tõkestamisse.

Selleks, et luua ka linnapildis tähelepanu maskikandmise olulisusele, on TLT ühissõidukite ninaosas maski kujutised kirjaga “Aitäh, et kannad maski.“ TLT juhatuse esimehe sõnul on see sõnum veel üks viis loomaks tähelepanu näomaski kandmise olulisusele.

Kõikides ühissõidukites on tagatud puhtus

“Lisaks reisijatele tuleb ka meil, kui ühistranspordi teenusepakkujal, pingutada selle nimel, et kõigi sõidud mööduksid ohutult. Seepärast puhastame kontaktpindu igas sõidukis vähemalt 2 korda ööpäeva jooksul. Puhastamiseks kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad 24 tundi pisikuvabad,“ selgitas Boroditš.

Bussides, trammides ja trollibussides kontakti vältimiseks  on TLT lõplikult loobunud piletite müügist sõidukijuhtide käest. Seega pole sõitjatel enam võimalik siseneda bussidesse ja trollibussidesse esiuksest ning sõidukijuhtide kaitseks on loodud sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani. “Tegemist on kevadises haiguspuhangus ennast õigustanud meetmega. Kevadisel kriisiperioodil ei tuvastatud Tallinnas ühtegi ühistranspordi kasutamisest põhjustatud nakatumist,“ kinnitas Boroditš.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.