"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Turismifirmad: lennuliikluspiirangud on põhjendamatud (0)
09. november 2020
Ilja Matusihis

Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) liidu hinnangul on kehtestatud lennupiirangud põhjendamatud ja liiga rängad, majandus- ja taristuminister Taavi Aasa kinnitusel on kõik olulised sihtkohad Eestiga lennuliikluseks avatud.

ETFL peab oluliseks riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi algatatud järelepärimist majandus- ja taristuministrile Eestis kehtestatud rangete lennupiirangute osas, kuna praegune olukord pärsib liidu hinnangul lennuvedajate Eestisse meelitamist ja Tallinna ühenduvuse tagamist muu Euroopaga, teatas ETFL.

“Kui Tallinna lennujaamas kukkus lennuliiklus piirangute tõttu oktoobris 89 protsenti, siis kukkumine Euroopas tervikuna on 73 protsenti ja meie regioonis ehk Skandinaavia- ja Baltimaades 74 protsenti,” märkis ETFL-i juhatuse liige Sven Lõokene pressiteates.

“Piirangud on tekitanud olukorra, kus mitmed lennufirmad on Tallinnasse lendamise lõpetanud ning isegi mitmetesse Euroopa Ühenduse sihtkohtadesse tuleb Tallinnast lennata kahe või kolme ümberistumisega,” nentis ta.

Lõokene lisas, et isegi lähisihtkohtadest Tallinnasse lennates võib olla vaja teel ümberistumispunkti ööbima jääda ning see pärsib tugevalt inimeste huvi siia lennata, mis omakorda muudab Eesti ebaatraktiivseks sihtkohaks lennuvedajatele.

“Lennupiirangud muudavad Eesti Euroopa ääremaaks ning rahvusvahelistel ettevõtetel pole põhjust ega soovi oma tegevust siia laiendada, pigem viiakse oma tegevus lihtsasti ligipääsetavatesse keskustesse,” märkis Lõokene.

Aas: hoiame Eesti võimalikult avatuna

Taavi Aas kinnitas, et eesmärgiks on hoida Eesti võimalikult avatuna, nii riigisiseselt kui ka muule maailmale. “Kõige olulisem on olnud toimiva kaubaveo ning otseühenduste säilitamine Eestile oluliste sihtpunktidega. Ka praegu on pea kogu Euroopa lendudeks avatud ning oleme loonud erandi kuuele sihtpunktile, millega ühendused ei katke sõltumata nakatumise näitajate muutusest,” ütes Aas.

Seega hetkel ongi tema sõnul praktiliselt kõik olulised sihtkohad Eestiga lennuliikluseks avatud. “Vaid 5 Euroopa riigiga on Eesti otseühendused keelatud, milleks on Tšehhi, Belgia, Luksemburg, Andorra ja Šveits.”

“Isegi kui need riigid oleksid avatud, ega seal turistil palju teha pole,” leidis Aas. Tšehhis ja Belgias onAasa kinnitusel öisel ajal üldine liikumiskeeld, restoranid, baarid ja kohvikud on suletud. Samuti on Tšehhi omalt poolt reisimise turismi või sõprade külastamiseks täiesti ära keelanud ning Belgias võib maksimaalselt üks inimene väljastpoolt leibkonda minna kellelegi külla ja kogu riik on suunatud kodutööle. “Ning ära ei tasu unustada, et hetkel peab igast Euroopa riigist Eestisse tulles jääma koduseks või tegema kaks testi,” meenutas Aas.

Aasa hinnangul on oluline mõista, et sel aastal ongi äärmiselt teistsugune aeg. Iga riik pingutab selle nimel, et esmajoones kaitsta enda inimeste tervist. “Lähenemisi on erinevaid ning meie oleme valinud selle tee. Jah, see tekitab turismisektorile mõistetavaid muresid, oleme neid ka jõudumööda toetanud, kuid kõige olulisem on inimeste tervis. Kõik muu johtub sellest.”

Eesti Turismifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 77 liiget. Liidu põhiliikmed on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad. Kaasliikmed on transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.