"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kumu film piilub tuumauuringute keskuse ellu (0)
10. november 2020
kaader filmist

Film viib maailma suurimasse osakestefüüsika laborisse, kus askeldavad maakera helgeimad pead. Prantsusmaa ja Šveitsi piiril asuv keskus tegutseb nagu tsitadell, kus tehakse puhast teadust.

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja sügishooaja lõpetab film, mis pakub haruldast võimalust tutvuda Euroopa tuumauuringute keskuse argipäevaga. 

Itaalia režissööri Anna de Manincori “Peaaegu mitte midagi. Eksperimentaallinn CERN” viib maailma suurimasse osakestefüüsika laborisse, kus askeldavad maakera helgeimad pead. Prantsusmaa ja Šveitsi piiril asuv keskus tegutseb nagu tsitadell, kus tehakse puhast teadust – üha meelelahutuslikumaks muutuva maailma kiuste. 

Film täiendab Kumus avatud näitust “Murtud sümmeetriad”, mis kujutab osakestefüüsika keerulist ja põnevat maailma kunstnike pilgu kaudu. Kõik tööd on valminud CERNi juures tegutsevas kunstiresidentuuris, mille eesmärk on lähendada teadust ja kunsti. 

“Peaaegu mitte midagi. Eksperimentaallinn CERN” on võitnud auhinna mainekal Visions du Réeli dokumentaalfilmide festivalil. 

11. novembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse kolm aastat CERNis töötanud osakestefüüsik, astrofüüsik ja kosmoloog Andi Hektor.

Film on inglise, prantsuse ja itaalia keeles ingliskeelsete subtiitritega. Eestikeelne tõlge puudub. Sissepääs tasuta. 

Kultuuriteemaliste filmide sarja “Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sarja talvehooaeg algab 6. jaanuaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.