“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Rein Raamat sai PÖFFil kätte tähtsa animatsiooniauhinna (0)
11. november 2020
Liis Reiman

Rahvusvaheline animatsiooni assotsiatsioon ASIFA andis oma elutööauhinna 89-aastasele Rein Raamatule panuse eest animatsioonikunsti edendamisse.

“Tema looming on sügavalt humanistlik ja paistab eredana silma ka maailma animatsioonis,” põhjendas ASIFA president jaapanlanna Sayoko Kinoshita.

Tegu on ühe kõrgema animatsioonialase tunnustusega maailmas.

Auhinnaga kaasneb üllatusena Jüri Arraku koloreeritud litograafia “Kujud”. Just Arrak on Raamatu ühe tuntuma joonisfilmi “Suur Tõll” peakunstnik.

Raamat pidanuks auhinna kätte saama PÖFFi avatseremoonial, aga koroonaviiruse kiire levik tegi oma korrektiivid. Auhinna viisid talle koju festivali juht Tiina Lokk ja ASIFA auhinna Eesti koordinaator Mari-Liis Rebane.

ASIFA elutööauhinna on pälvinud sellised animatsiooni suurkujud nagu Fjodor Hitruk, Jan Švankmajer, Kihachiro Kawamoto, Karel Zeman, vennad Quay´d. 2001. aastal sai selle ka Priit Pärn.

1960. aastal Prantsusmaal asutatud ASIFA eestvõttel tähistatakse 28. oktoobril maailmas ka rahvusvahelist animatsioonipäeva.

Rein Raamat on eesti joonisfilmikoolkonna asutaja. Tema tuntumad filmid on “Lend” (1973), “Värvilind” (1974) , “Kilplased” (1974), “Rüblik” (1976), “Kütt” (1976), “Põld” (1978), “Suur Tõll” (1980), “Põrgu” (1983). Ta on võitnud hulgaliselt auhindu ja tema loomingu retrospektiive on korraldatud paljudel festivalidel. 2011. aastal sai Raamat ka PÖFFi elutööauhinna.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.