"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! Eduard Vilde looming kõnetab ka tänapäeva inimesi (0)
11. november 2020

Eduard Vilde on esimene eesti professionaalne kirjanik ja eesti moodsa proosa ning näitekirjanduse alusepanija. Vilde loominguga tulid eesti kirjandusse uued, vabameelsed ja teravalt sotsiaalsed teemad.

Eile toimus otseülekandena Vilde muuseumist konverents “Seks ja linn. Vaateid Eduard Vilde loomingule”. Konverentsi avamisel kuulutati välja lühijuttude konkursi “Vilde jalutuskäik” võitja Anu Piirisild, kes žürii hinnangul lähenes Vilde loomingule üllatava ja huvitava nurga alt.

Žüriisse kuulusid kirjanikud Andrus Kivirähk, Veronika Kivisilla, Indrek Mesikepp ja Tallinna Kirjanduskeskuse esindajad.

Eduard Vilde on esimene eesti professionaalne kirjanik ja eesti moodsa proosa ning näitekirjanduse alusepanija. Vilde loominguga tulid eesti kirjandusse uued, vabameelsed ja teravalt sotsiaalsed teemad, mis tõid fookusesse ühiskondliku ebavõrdsuse, töölis- ja naisküsimuse, linnastumisega seotud moraaliprobleemid jm. Kuidas mõjub Vilde looming tänase pilguga üle lugedes? Milliseid ühendusi annab see meie tänasesse päeva? Kas Vilde võib osutuda ka XXI sajandi kirjanikuks?

“Vilde käsitleb oma aja kohta julgelt erootilisi teemasid ja naise kehaga seonduvat,” sõnas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. “Kutsusime ettekandjaid üles mõtiskleme Eduard Vilde 155. sünniaastapäevale pühendatud konverentsil Vilde loomingu nende aspektide üle, mis kõnetavad ka tänapäeval. Meie üha enam raha- ja kehakeskses ning moraalsetes dilemmades vaevlevas ühiskonnas.” 

Ettekannetega esinesid Hegely Klaus ja Elle-Mari Talivee, Anneli Kõvamees, Mark Gortfelder, Toomas Haug,  Annika Aus ja Maarja Vaino.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.