"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Helme lubab uue siseministrikandidaadi esitada nädala lõpus (0)
12. november 2020
Mats Õun

"Võin öelda, et kõik spekulatsioonid, mis meedias on olnud nime osas, on valed. Aga tegelikult loodan ma esitada ministrikandidaadi erakonna volikogule selle nädala lõpus," kinnitas EKRE esimees Martin Helme kommenteerides, kes võiks saada uueks siseministriks.

“Me teeme elektroonilise volikogu hääletuse ja ma usun, et me järgmise nädala jooksul saame uue siseministri paika,” lubas ta.

Eesti Päevalehe andmetel on EKRE-l Mart Helmest vabanevale siseministri kohale kaks kandidaati, Leo Kunnas ja Mark Majorov.

Favoriidiks peetakse Kunnast, sest usutakse, et endine kaitseväelane ja riigikogu riigikaitsekomisjoni liige saaks siseministri tööga hakkama. Kunnase nõrkuseks peetakse seda, et tal on paljudes küsimustes väga jäigad seisukohad, kirjutas ajaleht.

Teine siseministri kandidaat on ajalehe väitel siseminister Helme senine nõunik Mark Majorov, kel on sarnaselt Kunnasele kaitseväe taust, kes tunneb juba praegu hästi siseministeeriumit. Tema plussiks on EKRE-sse kuulumine, kuid miinuseks vähene kogemus meediaga suhtlemisel.

Senine siseminister Mart Helme teatas esmaspäeval, et astub siseministri ametikohalt tagasi ja naaseb riigikogusse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.