"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kontrollitud ehitusplatsidest vaid kahel täideti kõik ohutusnõudeid (0)
13. november 2020
Albert Truuväärt

"Ehitusplatsidel on jätkuvalt tellingud korrast ära, puuduvad kaitsepiirded, märgistamata on ohualad. Jätkuvalt tehakse katustel töid turvavarustuseta, ignoreerides maa külgetõmbejõudu, mis hoolimata ehitusmeeste pingutustest kehtib jätkuvalt ka Eesti ehitusplatsidel," rääkis tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu

Tööinspektsioon kontrollis tööohutust 70 ehitusplatsil, kus tuvastati 200 rikkumist. Vaid kahel ehitusplatsil täideti kõiki tööohutuse nõudeid. Ühel juhul ohtlik töö peatati.

Sügisene ehitusplatside kontroll oli jätkuks kevadel toimunud sarnasele kontrollile. Ehitussektoris toimunud peamiseks tööõnnetuste põhjustajaks on kõrgustest kukkumine. Pea kõiki neid õnnetusi oleks olnud võimalik olnud ära hoida, kui tööandja ja töötaja oleks suurema tõsidusega suhtunud tööohutuse tagamisse.

Sihtkontrolli käigus kontrolliti ehitusplatse Harju, Ida-Viru, Lääne, Lääne-Viru, Pärnu, Põlva, Rapla, Saare, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonnas. Kontrolliti töökohtade ergonoomiat, töövahendite, redelite ja tellingute korrasolu, isikukaitsevahendeid, tööd katustel ning dokumentatsiooni.

Maripuu sõnul on kevadise kontrolliga võrreldes ehitajad muutud hoopis hooletumaks.

„Aastatepikkuse selgitustöö tulemusena on oluliselt paranenud kiivri kasutamine. Küll tekitab probleeme see, et töölistele on ostetud kõige soodsamad kaitsekiivrid, mida lõua alt kinni panna ei saa. Nendega aga ehituses töötamine on pea võimatu, sest piisab vaid korra kummardamisest ning kiiver ongi läinud,“ lisas Maripuu sõnades, et tööinspektsioon jätkab ehitusplatsidel kõrgustes töötamise korrapärast kontrolli.

Kui jätkuvalt on probleeme tellingutel töötamise ohutusega, siis redelite korrasoleku ja kasutamisega seotud rikkumiste arv on vähenenud. Probleeme esineb isikukaitsevahendite kasutamisega. Viiel ehitusplatsil polnud isikukaitsevahendeid töötajatele isegi väljastatud. Kontrollitud objektidest 19-l teostati katusetöid, kus avastati 11 rikkumist. Üks ohtlik lammutustöö ka peatati.

Valdavalt olid ehitusobjektide tööohutusplaanid koostatud ja ajakohastatud ning seda oli töötajatele ka tutvustatud.

Ilma ühegi rikkumiseta avastasime kaks ehitusobjekti, neist üks Harjumaal (Fidele ) ja teine Põlvamaal (Balti Vara Ehitus OÜ).

Selle aasta üheksa kuuga on ehitussektoris juhtunud 227 tööõnnetust, millest üks lõppes töötaja surmaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.