"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Ööpäevaga lisandus 265 positiivset koroonatesti (0)
14. november 2020
Mats Õun

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5805 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 265 ehk 4,6% testide koguarvust. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 156 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 61, Tartumaale 17, Pärnumaale kaheksa ja Hiiumaale neli uut nakatunut. Raplamaale laekus kolm ja Viljandimaale kaks uut nakkusjuhtu. Järvamaale, Võrumaale, Jõgevamaale, Läänemaale ja Lääne-Virumaale lisandus üks positiivne testitulemus. Üheksa positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 188,49 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,4%.

12.-13. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 14 juhul sai inimene viiruse oma pereliikmelt ning seitsmel juhul töökaaslaselt. Viiel juhul oli nakkusallikaks nakatunud tuttav, 17 juhul nakkusallikas ei selgunud. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 11 200 inimese, kellest 1306 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, lasteaia koldeid on üks kokku, töökoha koldeid on kokku seitse, ürituste koldeid on kokku kolm ja muu kontakti koldeid on kokku kuus. Lisanduvad veel Rapla hooldekeskuse kolle, haiglakolle ja Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest on viis juhtumit on seotud nakatumisega koolis, kolmel juhul sai nakatunu viiruse tuttavalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

12.-13. novembri juhtudest 34 juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, 15 juhtumit oli seotud kooli ja 11 töökohaga. Kaheksal juhul sai inimene viiruse trennist, kolmel juhul tuttavalt ning kolmel juhul lasteaiast. Venemaalt toodi sisse kolm uut koroonaviiruse juhtumit.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 13 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid kolm: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Narvas, üks Jõhvis ja üks Tapal. Viru Vangla koldes on 230 inimest, Narva jäähoki koldes on 62 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 3400 inimest, kellest haigestunud on 572.

Neli uut Tartumaa nakatunut said viiruse koolist ning kolm harrastustegevuse käigus. Kaks tartumaalast nakatus töökohal ning kaks inimest sai koroonaviiruse tuttavalt. Ühel juhul toodi nakkushaigus Eestisse Saksamaalt. Viljandimaa uute nakkusjuhtude puhul said inimesed viiruse oma pereliikmelt. Võrumaa nakkusjuhtum on sisse toodud Venemaa Föderatsioonist.
Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 229 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kolm aktiivset kollet, üks on 34 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on seitse inimest ning õppeasutuse koldes on kuus inimest.

Neli Pärnumaale lisandunud nakatunut said viiruse pereliikmelt, ühel juhul sai inimene nakkuse töökohal. Üks Pärnumaa nakatunu sai viiruse trennis käies, ühel juhul on tegemist Viru vangla kinnipeetavaga. Ülejäänud lääne regionaalosakonna viimase ööpäevaga lisandunud juhtumid on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 1000 inimest, kellest 132 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks 10 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 12 nakatunut.

Haiglas viibib 75 koroonaviirusesse nakatunut

14. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 75 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on viis patsienti. Koju saadeti 11 inimest, kolm inimest viidi üle teise haiglasse ning üks inimene viidu üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 17. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 80 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 618 COVID-19 haigusjuhtumit 602 inimesega.

14. novembri seisuga on tervenenud 4709 inimest. Neist 3485 inimese (74%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1224 inimese (26%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 396 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 7412 (1,9% testide koguarvust).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.