"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riik plaanib laiendada vingugaasiandurite paigalduskohustust (0)
14. november 2020
Albert Truuväärt

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tuletab meelde, et vingugaasiandur on esialgu kohustuslik vaid neis eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade, samas on riigil kavas kohustuse ulatust laiendada.

tervisele ning miks on oluline ka gaasiseadme olemasolul varustada kodu vingugaasianduriga,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Kuigi Aasa sõnul on vingugaasiandur esialgu kohustuslik vaid neis eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade, on ministeerium laiendamas anduri kohustuse ulatust. Uue aasta kevadest tuleb ohutuse tagamiseks paigaldada vingugaasiandur sobivaimasse eluruumi, sõltumata küttegaasiseadme asukohast või selle põlemiskambri tehnilisest lahendusest.

“Kui küttegaasiseade paikneb näiteks abiruumis, kuhu on paigaldatud ka vingugaasiandur, ei pruugi selle signaal jõuda inimesteni elu- või magamistoas. Vingugaasi näol on paraku tegemist nähtamatu mürgiga ning õigeaegne märguanne saab ära hoida kõige hullema,” selgitas Aas.

Gaasiseadmete korrasoleku ja ohutuse eest vastutab seadme omanik. Gaasiseadmega ruumis peab olema toimiv ventilatsioon ja korralik õhu juurdevool, kuna gaasiseade vajab töötamiseks palju hapnikku. Gaasiseadmeid ja nendega seotud korstnaid ning ventilatsiooni tuleb vastavalt seadme juhistele lasta regulaarselt hooldada ja puhastada kord aastas ning tervikuna kontrollida iga nelja aasta järel.

2018. aastal leidis küttegaasiseadme kasutamise nõuete rikkumise tagajärjel aset 18 õnnetusjuhtumit, milles hukkus viis inimest. 2019. aastal leidis aset viis õnnetusjuhtumit, milles ei hukkunud ühtegi inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.