"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopas karmistati koroonaviiruse tõkestamiseks piiranguid (0)
15. november 2020
SCANPIX

Laupäeval kuulutati üle terve Euroopa välja uued meetmed koroonaviiruse epideemia tõkestamiseks, üle terve maailma on COVID-19 nõudnud üle 1,3 miljoni inimelu. 

Viirus on nakatanud kokku 53 miljonit inimest ja levib Euroopas hoogsalt, mille tõttu on valitsused astunud drastilisi samme, hoolimata nende mõjust majandusele, vahendab BNS.

Riigid sulgevad koole

Austria teatas koolide ja mittehädavajalike poodide sulgemisest alates teisipäevast. Kahe nädala eest kehtestas Austria osalised sulgemismeetmed.

Kantsler Sebastian Kurz ütles, et meetmed on muutunud hädavajalikuks, kuna Austrias on nädalane nakkusnäitaja keskmiselt 550 juhtu 100 000 elaniku kohta ehk 11 korda suurem sellest, mis võimude sõnul oleks kestlik.

“Kui me ei reageeri ulatuslikult, siis on suur oht, et need arvud jätkavad tõusu või püsivad kõrgel tasemel,” ütles Kurz Viinis ajakirjanikele. Austria tervishoiuametnikud ei suuda kindlaks teha 77 protsendi uute nakkusjuhtude allikat.

Kreeka teatas kõikide koolide sulgemisest. Reedel kehtestati riigis öine liikumiskeeld.

“Kreeka valitsus otsustas peatada koolide tegutsemise 30. novembrini,” ütles tervishoiuminister Vassilis Kikilias.

“Algkoolide sulgemine on küll viimane asi, mida me tahame teha. See näitab, kui tõsine on olukord,” lisas ta.

Keskkoolid on suletud juba alates esmaspäevast ja läinud üle kaugõppele.

Itaalias määrati nõndanimetatud punasteks tsoonideks Toskaana ja Campania maakonnad, kus kehtivad karmid piirangud. Kokku puudutavad rangemad piirangud 26 miljonit itaallast kokku 60 miljonist.

Uued piirangud jõustusid ka Ukrainas.

Rumeenias hukkus laupäeval haiglatulekahjus kümme koroonapatsienti.

Rahvas protestib piirangute vastu

Saksamaal korraldati taas meeleavaldusi maskikandmise kohustuse vastu. Politsei kasutas veekahureid, et ajada Frankfurdis laiali ligi tuhat protestijat.

Prantsusmaal Nice’is tuli tänavatele 1500 inimest, kes nõudsid piirangute ühtlustamist.

Sajad inimesed avaldasid meelt ka Portugalis, eirates nädalavahetusteks kehtestatud liikumiskeeldu.

Poola teatas laupäeval, vaid paar päeva pärast üleriigilise karantiini väljakuulutamist, rekordilisest 548 koroonaviirusest tingitud surmajuhtumist 24 tunni jooksul.

Euroopa Liidu alla kuuluva Euroopa Meditsiiniagentuuri teatel võib koroonaviiruse vaktsiin saada heakskiidu aasta lõpuks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.