"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Sotsiaalministeeriumis asub Tallinna Haigla projekti vedama Rainer Aavik (0)
16. november 2020
Scanpix

"Ees ootavad läbirääkimised Euroopa Komisjoniga ning erinevate haiglaorganisatsioonide üheks liitmine," ütles Rainer Aavik, kellest saab sotsiaalministeeriumi poolne Tallinna Haigla projektijuht.

Tänasest asub Sotsiaalministeeriumis tööle Rainer Aavik, kellest saab ministeeriumipoolne Tallinna Haigla projektijuht. Eesti riigi ja Tallinna linna koostöös on kavas seniste Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglate haiglahoonete asemele rajada aastaks 2026 Tallinnasse uus kaasaegne meditsiinilinnak. 

“Uue haigla kavand arvestab täiel määral tänapäevase nakkuskontrolli vajadusi, lisab haiglavoodeid, võimaldab paremini kasutada meie piiratud meditsiinipersonali ning tooks sellega olulise edasimineku kogu Eesti tervishoiule. COVID-19 pandeemia on näidanud, et Tallinna Haigla rajamine on tervishoiu toimepidevuse seisukohast möödapääsmatu, teisalt on praegu tekkinud erakordne võimalus Euroopa Liidu rahastamisvahendite toel see vajalik investeering ära teha,” ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. “Projekti elluviimine toimub tihedas ja heas koostöös Tallinna linnaga ning ka projektimeeskonna moodustame linnaga ühiselt. Rainer Aaviku pikaajalised kogemused Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses ja kohaliku omavalitsuse tasandil teevad temast väärtusliku täienduse projektimeeskonda.”

Läbirääkimised Euroopa Komisjoniga

“Tegemist on väga väärika väljakutsega aidata kaasa riigi jaoks olulise investeeringu elluviimisel. Ees ootavad läbirääkimised Euroopa Komisjoniga ning erinevate haiglaorganisatsioonide üheks liitmine,” ütles Rainer Aavik. “Kõige olulisemaks märksõnaks selles protsessis saab koostöö.” 

Rainer Aavik on alates 2015. aastast töötanud Pärnu linnavalitsuses abilinnapeana, kus on teiste teemade hulgas vastutanud arengu- ja linnaplaneerimise valdkonna eest. Aastatel 2006-2015 töötas Aavik Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses, kus töötas välja ja rakendas linnaliste piirkondade arendamise meetme, mille raames toetati linnaruumi ja ühistranspordi arendamist, linnaspetsiifiliste probleemide lahendamist ning kergliiklusteede võrgustiku rajamist. Muuhulgas vastutas Aavik EAS-is regionaalvaldkonna arendustegevuste eest.

Rainer Aavik on lõpetanud Sisekaitseakadeemia haldusjuhtimise erialal ning täiendanud end õppides Liverpooli Ülikoolis Suurbritannias avaliku halduse ja linnakeskkonna taaselustamise magistriprogrammides. Magistrikraadid on Rainer Aavik omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis avaliku halduse ja tehnoloogia valitsemise erialal (MA) ning küberkaitse erialal (MSc). Aavik on aastate jooksul pidevalt täiendanud end erialaselt Euroopa Liidu vahendite kasutamise, ehituse, riigihangete ja linnaplaneerimise valdkondades läbides täiendkoolitusi nii Eestis kui ka näiteks Ameerika Ühendriikides ja Indias. 

Euroopa Komisjoniga algavad lähiajal läbirääkimised haiglate investeeringute tegemiseks üle Eesti, sh taotleme aastateks 2021-2026 Euroopa Liidu vahenditest 380 miljonit eurot Tallinna Haigla projekteerimiseks ja rajamiseks. Tallinna Haigla kogumaksumus on hinnanguliselt 500 miljonit eurot.  

Tallinna Haigla rajamisega on kavas luua terviklik haiglaorganisatsioon ning rajada täna kasutuses olevate amortiseerunud haiglahoonete asemele uus nüüdisaegne meditsiinilinnak aadressile Narva mnt 129, 129b. Uus haigla Tallinna Lauluväljaku lähistel parandab tulevikus arstiabi kättesaadavust ja ravikvaliteeti nii Tallinna ja Harjumaa kui kogu Eesti elanikele. 

Tallinna Haigla rajatakse riigi ja linna koostöös, mille aluseks on 2019. aasta 18. veebruaril allkirjastatud Eesti Vabariigi ja Tallinna linna koostöölepe Tallinna Haigla asutamise ettevalmistamiseks. Tallinna linna poolne Tallinna Haigla rajamise projektijuht on Sven Kruup.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.