"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Uuring: inimesed ei pea õigeks abielureferendumi takistamist (0)
17. november 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar on öelnud, et tema erakond parlamendierakonnana kasutab kindlasti kõiki vahendeid, et abieluteemalise rahvahääletuse otsus seisma panna.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud küsitlusest selgub, et 39% vastajatest peab õigeks ning 46% ei pea õigeks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare lubadust kasutada Riigikogus kõiki vahendeid, et abieluteemalise rahvahääletuse läbiviimist takistada. Küsitluse viis 13. -15. novembrini läbi uuringufirma Norstat Eesti AS. 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar on öelnud, et tema erakond parlamendierakonnana kasutab kindlasti kõiki vahendeid, et abieluteemalise rahvahääletuse otsus seisma panna. Sotsiaaldemokraadid kavatsevad Saare sõnul teha rahvahääletuse otsuse eelnõule nii palju ettepanekuid, et seda poleks võimalik Riigikogus menetleda. Sellest tulenevalt küsiti inimestelt, kas nad peavad õigeks SDE lubadust ning teise küsimusena, kas nad peavad õigeks abieluteemalise rahvahääletuse läbiviimist. 

SDE esimehe lubaduse kohta küsiti inimestelt: “Kas Teie peate õigeks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna lubadust kasutada Riigikogus kõiki vahendeid, et abieluteemalise rahvahääletuse läbiviimist takistada?” 39% vastas “Jah” või “Pigem jah”, 46% vastas “Pigem ei” või “Ei” ning 16% “Ei oska öelda”. 

Rahvahääletuse kohta üldiselt küsiti: Kas Teie peate õigeks rahvahääletuse korraldamist küsimuses: Kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?” Antud küsimusele vastas 45% Jah” võPigem jah“, 50% vastas Pigem ei” võEi” ning 5% “Ei oska öelda”. 

Küsitlusest selgub, et kuigi suurem osa inimesi ei pea abieluteemalise rahvahääletuse korraldamist õigeks, siis ei peeta õigeks ka SDE plaani selle läbiviimist Riigikogus kõikide vahenditega takistada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.