"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Kahe ööpäevaga laekus 67 kaasava eelarve ideed (0)
18. november 2020
Albert Truuväärt

"Tänaseks me teame, et kahe ööpäevaga on meile laekunud kokku 67 ideed," rääkis Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. "Neist 54 olid esitatud eesti keeles, 11 vene keeles ja kaks ideed olid esitatud ka inglise keeles."

Ideekorje kestab Sveti sõnul kuni 6. detsembrini ja selle raames saab esitada ettepanekuid, mida teha kaasava eelarve raames Tallinna konkreetses linnaosas. “Ideid saavad esitada kõik Tallinna ealnikud ja tegelikult kõik inimesed üldse, kuna ideede esitajatele piiranguid ei ole,” kinnitas Svet.

Ideid saab esitada nii Interneti teel veebilehel https://www.tallinn.ee/kaasaveelarve/ kui ka linnavalitsuse ja linnaosavalitsuste teenindussaalides paberkandjal.

“Tahaks tunnustada Nõmme linnaosa elanikke, kuna Nõmmelt on laekunud kõige rohkem ideid. Tänaseks kokku 15,” rääkis Svet. Teisel kohal on tema sõnul Põhja-Tallinn, kust on tulnud 10 ideed.

“Tahaks kutsuda üles just Haabersti ja Pirita elanikke aktiivsemalt oma ideid esitama. Mõlemast linnaosast on tänaseks laekunud 2 ideed,” ärgitas Svet.

Rohkem kui kolmandik esitatud ideedest on tema kinnitusel seotud linnakeskkonna ja linnaruumiga ja kümmekond ideed puudutavad lapsi ja noori. “Aga tegelikult meil on veel kaks ja pool nädalat ees ja me ootame, et esitatud ideede arv kasvab oluliselt. Tuletaksin meelde, et kaasava eelarve menetluse raames on igale Tallinna linnaosale mõeldud umbes sada tuhat eurot,” meenutas Svet.

Pärast seda, kui kõik ideed saavad esitatud, hindab ekspertkomisjon nende teostatavust ning seejärel jaanuari teises pooles kahe nädala jooksul toimub hääletus nende ideede üle. “Hääletada saavad kõik Tallinnasse sisse kirjutatud inimesed, kes on 14 aastat vanad ja vanemad. Ja hääletada saab samuti nii interneti teel kui ka paberkandjal,” rääkis Svet ja kutsus üles inimesi liituma ka kaasava eelarve infopäevaga.

“Kes tahavad rohkem teada saada kaasavast eelarvest, on teretulnud liituma meie infopäevaga, mis toimub täna õhtul veebis seminari vormis kell kuus. Seda saab jälgida nii Facebookis kui ka Tallinna kaasava eelarve lehel,” selgitas Svet. “Seal saab küsida oma küsimusi ja alati saab pöörduda ka oma kodulinnaosa valitsuse poole et saada täiendavaid selgitusi.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.