"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna Vesi uuendab reoveepuhastusjaama esimese puhastusetapi (0)
18. november 2020

"Tulemuseks on kaasaegne ja töökindlam veepuhastus sadade tuhandete Tallinna ja pealinna lähiümbruse elanike jaoks," selgitas projekti kasusid Tallinna Vee juhatuse esimees Karl Heino Brookes.

Tallinna Vesi uuendab Paljassaares reoveetöötlemise kõige esimese ehk mehaanilise puhastusetapi rajatised ja seadmed. Ettevõtte kümne aasta mahukaim uuendusprojekt on jõudnud sarikapüstituse faasi ning aasta pärast valmides toob see töökindlama ja tõhusama reoveepuhastuse pealinlastele ja Tallinna lähivaldade elanikele.

Tallinna kanalisatsioonisüsteemi kuulub ligikaudu 1200 kilomeetrit torustikke, mis suunavad reovett Paljasaare reoveepuhastusjaama. Jaamas läbib reovesi kolm puhastusetappi, et jõuda puhtana Läänemerre. Selle aasta alguses alanud ulatuslike ehitustöödega uuendatakse kõige esimene ehk mehaaniline puhastusetapp. Mehaanilise puhastuse käigus eemaldatakse reoveest suurem praht, liiv ja rasv ning edasi läbib vesi bioloogilise ja keemilise puhastusprotsessi.

Tänaseks on tööd jõudnud kandekonstruktsioonide valmimise faasi, mida tavalisema ehitusobjekti korral võib võrrelda sarikate püstitamisega. Uuendustööde käigus renoveeritakse võrehoone seadmed, rajatakse uued liivapüünised ning uued väljavoolu- ja sissevoolukanalid.

Töökindlam veepuhastus

“Tulemuseks on kaasaegne ja töökindlam veepuhastus sadade tuhandete Tallinna ja pealinna lähiümbruse elanike jaoks,” selgitas projekti kasusid Brookes. “Linn areneb ja suurenevad meie tippkoormused, samuti tuleb hästi valmis olla keerulisemateks ilmaoludeks ehk valingvihmadeks. Uued seadmed võimaldavad vett kvaliteetselt töödelda ka väga suurtel koormustel,” lisas Brookes.

Viimase aastakümne mahukaimasse projekti investeerib Tallinna Vesi 7,6 miljonit eurot. Ehituse viivad läbi RVT Ehitus ja Mapri Ehitus, kes võitsid hanke ühispakkumusega. Puhastusetapi täielik valmimine on kavandatud järgmise aasta lõppu.

Brookes’i sõnul on väljakutseks tagada  jaama  sujuv töö ka ajal, mil uuendustöid tehakse. Selleks rajatakse uued seadmed ja ehitised olemasolevatest eemale, et ehitustöid saaks läbi viia reoveepuhastusjaama tööd häirimata.

Tallinna Veele kuuluvas Paljassaare reoveepuhastusjaamas puhastatakse Tallinna ja ka ümbritsevate valdade reovett ning jaam teenindab kokku rohkem kui 400 000 elanikku. 2019. aastal töödeldi ja suunati Läänemerre ligikaudu 50 miljonit m3puhastatud heitvett.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.