"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Haiglad tähistasid enneaegse sünni päeva (0)
18. november 2020

"Meil on iga laps, kes elule aidatakse ja kes sünnib, kulla kaaluga. See on suur kingitus," sõnas rahvastikuminister Riina Solman. 

“Selle päevaga viiakse inimestesse infot, et meie keskel sünnib iga kümnes laps enneaegsena ja kui palju ühiskond peaks panustama, et
enneaegselt ilmale tulnud lapse elukvaliteet oleks sarnane õigeaegselt sündinud lapsega,” täpsustas ITK Naistekliiniku juhataja Brigita Tamm.

Eile tähistati rohkem kui 60 riigis üle maailma rahvusvahelist enneaegse sünni päeva. Selle päeva tähistamisega juhitakse tähelepanu enneaegselt sündinud lastele ja nende peredele. Selle aasta sõnumiks on “Üheskoos liiga vara sündinud laste tuleviku heaks”. “Meil on iga laps, kes elule aidatakse ja kes sünnib, kulla kaaluga. See on suur kingitus,” sõnas  rahvastikuminister Riina Solman. 

Enneaegsete laste perede kogemusnõustaja ja  üheksa aastat tagasi sündinud enneaegsete kolmikute ema Kadri Sooberg-Aettik sõnas, et aastatega on olnud arengud väga suured, intensiivravi on muutunud perekesksemaks. “See aitab perel emotsionaalselt paremini toime tulla selles keerulises olukorras,” sõnas ta. 

“Täna, kui me osakonnas käime, siis ei ole emad üksi, vaid pered on koos ja see on tohutult suur areng. Kui terve pere on koos, mõjutab see ka ravikvaliteeti positiivses suunas. Teistpidi on enneolematult suurepärane ravikvaliteet, mida enneaegsetele lastele täna Eesti riigis pakutakse,” sõnas Kadri. “Ma usun, et Eestis sündinud enneaegsed lapsed on heades kätes,” rõõmustas Kadri. 

“Eesti on nii sünnituseelses kui ka sünnitusjärgses tervise teenuste pakkumises maailma mõistes tipptasemel. Seda nii Euroopa kui Põhjamaade kontekstis, mis näitab, et meie inimesed teevad väga pühendunud tööd,” ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. 

Üheks tähelepanu juhtimise viisiks enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste probleemide ja vajaduste teadvustamiseks on kujunenud sirelililla värvuse kasutamine hoonetel. Üheks ööpäevaks muutub Keskhaigla Sünnitusmaja sirelilillat värvi, sest just see värv on enneaegsete tunnusvärviks. See värv tähistab õrnust ja erakordsust. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.