"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Aeg: palusin prokuratuurilt seisukohta ministri ametiauto jälitustegevuse kohta (0)
19. november 2020
Mats Õun

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi skandaalist rääkinud justiitsminister Raivo Aeg märkis neljapäeval valitsue pressibriifil, et palus prokuratuuri seisukohta ministri ametiauto eraviisilise jälgimise kohta. 

“Ma palusid prokuratuuril anda seisuoht eraviisilise jälitustegvuse seaduslikkuse osas. Sest igal asjal on piir,” ütles Aeg, lisades, et pole võimalik, et suvalisi inimesi võib ajakirjandusliku eksperimendi huvides jälitada, nende tegevust jälgida ja andmeid koguda. 

“Kui me tahame õigusriik saada, siis kõik peavad käituma ka õigusriigi reeglite kohaselt,” rõhutas Isamaasse kuulub justiitminister. 

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsist rääkides märkis Aeg, et minister on väga aktiivse avaliku huvi jälgimise all ja peab igat sammu arvestama – kus ta käib ja kellega kohtub. “Mis puudutab laste transportimist, siis ei maksa ka päris hulluks minna. Loomulikult võime mingid reeglid ette kirjutada, kuid alati peab jääma ka inimlik moment. Mina selles osas küll ei suuda Repsi hukka mõista, et on ametiautoga lapsi kooli viinud ja ära toonud,” ütles Aeg. 

Mis aga puudutab ametiauto pikajalist kasutamist sõitmiseks puhkusele välisriiki, siis Aegi sõnul tema poleks nii teinud. 

Maaeluminister Arvo Aller Eesti Konservatiivsest Rahaverakonnast märkis, et kui valitsusliikmetel on Mailis Repsile midagi öelda, siis seda tehakse valitsuse sees, mitte ajakirjanduse kaudu. 

Ratas: ministeeriumide autokasutusreeglid tuleb selgeks teha

Peaminister Jüri Ratas märkis neljapäevasel valitsuse pressibriifil, et ministeeriumide autokasutusreeglid tuleb väga täpselt selgeks teha, ühtlasi tunnistas Ratas, et ka tema viib lapsi ametiautoga kooli.  

Ratase sõnul pöördus ta neljapäeval nii valitsuskabineti kui ka riigisekretäri poole, et saaks selgseks, kuidas ikkagi on mõistlik ametiautosid kasutada. “Et kuidas me lahendame siis käimise poes, kinos, maal – tuleb teha selge reeglistik,” ütles Ratas. 

Tema sõnul on ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps vabandanud ja kinnitanud, et tema käitumine auto kasutamisel läks proportsioonidest välja. “Samas võime kohe küsida, et millised need proportsioonid siis on? Kas kolm korda nädalas, üks kord nädalas, viis korda nädalas? See tuleb selgeks teha,” ütles Ratas. 

Tema sõnul ootab ta vastust riigisekretärilt ja sõna võiks sekka öelda ka riigikontroll. 

Ratas tunnistas, et see on küsimus ka talle endale. “Et mida ma siis hommikuti teen? Ma viin ka lapsi kooli. Eks ma pean neid ise hakkama sõidutama ja isikliku autoga, muud võimalust ma ei näe praegusel hetkel,” lisas Ratas. 

Ratasel pole infot Repsi nõuniku seadusevastaste ülesannete osas

Ratase sõnul pole tal infot, et haridus- ja teadusminister Mailis Repsil oleks nõunik, kes saab ministeeriumist palka, kuid tegelikult istub Repsi kodus ja kasvatab tema lapsi. 

Ratase sõnul ei ole midagi erakorralist, kui riigikogu korruptsioonivastane komisjon mõne ministri välja kutsub, nagu seda on tehtud Repsiga. “Ka mina olen seal komisjonis mitu korda käinud,” ütles Ratas. 

Ta tõdes, et teema on siiski oluline. “Vastused tuleb anda ja olen päri, et paljudel peredel, kus on ka palju lapsi, selliseid võimalusi ei ole. Ja Reps peab need vastused andma,” ütles Ratas. 

Õhtuleht kirjutas, et Repsi autojuht tegeleb pidevalt Repsi laste kooli sõidutamisega, samuti on Reps palganud nõuniku, kes tegeleb tema laste hoidmisega. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.