"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tanel Kiik: laste roll ei ole olla Õhtulehe kaanel (1)
19. november 2020
Mats Õun

“Kuna sotsiaalminister vastutab Eesti vabariigis ühtlasi lastekaitse eest, siis pelgalt sellest aspektist lähtuvalt jään väga selgelt arvamuse juurde, et perede kaudu inimeste ründamine ja laste eraelulise puutumatuse rikkumine ei ole põhjendatud,” ütles Tanel Kiik kommenteerides Mailis Repsi autokasutuse juhtumit.

Sotsiaalministri sõnul oleks antud juhul saanud meediaväljaanne teha loo väga edukalt ka ilma lapsi filmimata ja pildistamata. “Need on alaealised lapsed, kellest me räägime. Siin pole vahet kelle lapsed need on, kas ministri, klienditeenindaja või arsti. Need on väikesed lapsed ja nende roll ei ole olla Õhtulehe esikaanel ega kuskil mujal videotes kõigile vaatamiseks, kommenteerimiseks ja arutamiseks. See on inetu,” sõnas Kiik.

Kiik tõdes viidates peaministri arvamusele, et tuleb selgeks teha, kuidas ja millise regulatsiooni põhjal ametiautot kasutada, aga printsiibiga minna esimese asjana lapsi meediasse tooma, ta ei nõustu. “Sellega ei nõustu ma põhimõtteliselt sõltumata olukorrast. Neid olukordi on palju ka varem olnud, kus olen meediaga sel teemal vestelnud ja eriarvamusele jäänud, jään ka praegu,” ütles Kiik.

Sotsiaalminister lisas, et ta ei nõustu ka sellega, et uudiste pealkirjade põhjal saab otsustada, kas tegemist on korruptsioonijuhtimiga või mitte. “Enne tuleb asjaolud selgeks teha ja need korrad üle vaadata,” lisas Kiik, et sppdistused meedias on ülepaisutatud kui ei ole selgeks tehtud, kas üldse on ühtegi juriidilist eksimust või on tegu pigem õiglustunde küsimusega.

Kiik märkis lisaks, et ministrite tööpäevad on tihti üle 12h pikad ja küsimus on selles kas kuue lapsega inimesel on õigust sinna juurde paluda teatud juhtudel tuge ka oma meeskonna liikmetelt?

Õhtuleht kirjutas, et Mailis Reps väärkasutab ministeeriumi vara ja tööjõudu, lastes ministeeriumi autojuhil teha oma laste kooli- ja huvisõite. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

laste ärakasutamine
20. nov. 2020 06:45
Kas Eestis mingid degenerandid ei kasutanud lapsi võimuvõitluses varemgi? Meenub kellegile või totaalne mälukaotus?