"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna kesklinna teedesse investeeritakse tuleval aastal 13 miljonit eurot (0)
20. november 2020
Albert Truuväärt

Tallinna linnaeelarves on 2021. aastaks kavandatud kokku ligikaudu 13 miljonit eurot Kesklinna teede ehituseks.

“Pealinna südames toimuva suhtes valitsevad mõistagi kõrgendatud nõudmised ja ootused. See kehtib täiel määral siinsete teede kohta, mida kasutavad mitte ainult tallinlased, vaid ka päris suur osa Eesti elanikest. Linnaosa valitsuse jaoks on kõigi muude oluliste teemade kõrval teede korrashoid alati tähelepanu keskmes. Seetõttu oleme väga rahul linnavalitsuse pakutud eelarveprojektiga, kus teede remondi ja ehituse jaoks on tuleval aastal kavandatud tänavusest märksa suurem summa – üle 11 miljoni euro, koos rattateedega aga ligi 13 miljonit,” sõnas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.  

Suurima rahastusega Kesklinna teeobjektina leiab linnaeelarve eelnõust J. Poska tänava rekonstrueerimise, milleks on kavandatud 3,8 miljonit eurot. Pikk tn peaks järgmisel aastal saama põhjaliku uuenduse 2 miljoni ja Aida tn 1,5 miljoni eurose rahastuse toel. Roosikrantsi tn rekonstrueerimiseks on kavandatud 1,29 miljonit eurot ning väiksemad summad J. Kunderi tn taastusremondiks, Jõe ja Pronksi tn ning L. Koidula tn lõigu rekonstrueerimiseks.

Lisaks on Tallinna rattastrateegia elluviimiseks kavas rahastada ka kergteede ehitust ja ühendusi. Nii on eelarvesse kavandatud 1,5 miljonit eurot, et viia ellu esimene etapp Kesklinna ja Lasnamäe rattateede ühendamiseks. Filtri teed Kadrioru ja Ülemiste terminaliga ühendava kergtee ehitus on plaanis ligi poole miljoni euro eest.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.