"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Meremuuseum kutsub täna nautima ööd muuseumis (0)
20. november 2020
Ilja Matusihis

"Loomulikult me ei kutsu kedagi üksnes magama siia, vaid meil on terve põnev tegevusprogramm välja pakkuda," ütles Meremuuseumi direktor Urmas Dresen.

 

Täna õhtul oodatakse 7-12-aastaseid lapsi vanematega meremuuseumi ööbima.

Dresen ütles, et öö muuseumis on kujunenud meremuuseumis traditsiooniks. „Korraldame selle koos uue ajutise näitusega,“ ütles ta. „Sel aastal on olukord küll teine, kuid tänu Lennusadama suurele 5000-ruutmeetrisele pinnale, mis võimaldab osalejaid hajutada, saame seda siiski korraldada.“

Seekordne programm viib osalejad veealusesse maailma. Õhtupimeduses saab avastada interaktiivset näitust „Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres“.

Muuseumi elamusõppe kuraator Irma Mets ütles, et kohtuda saab ka põnevate külalistega, meisterdada ning vaadata KVARK teadusteatri etendust „Vee saladused“ ja perefilmi „Kapten Morten lollide laeval”.

„Oma magamispesa saab sisse seada kasvõi Lembitu sõukruvi all,” lisas ta.

Programm on mõeldud 7–12 aastastele lastele ja neid saatvatele täiskasvanutele. Lisaks avarusele on Lennusadama ekspositsioonis saadaval kätepesujaamad, regulaarselt puhastatakse pindu ning soovitatakse kanda maski.

Dresen kutsus hoolimata epideemiast siiski lapsi koos vanematega põnevale muuseumiööle. „Meil on palju ruumi, kõrge lagi ja väga hea ventilatsioon, nii me otsustasimegi, et muuseumiöö ära ei jää, kuid seekord me lihtsalt ei oota nii suurt laste hulka, vaid oleme valmis märgatavalt vähem perekondi  võõrustama,” lausus ta.

Lisainfo Meremuuseumi kodulehel: https://meremuuseum.ee/blog/event/oo-muuseumis-seiklus-veealuses-maailmas/  

Piletimüük Piletilevis: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/kogupere/mitmesugust/oo-muuseumis-seiklus-veealuses-maailmas-322802/

Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/365023038258167

Fotod näituse ”Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres” avapäevast, Aron Urb: https://www.dropbox.com/sh/lg47mn4jutjbqmd/AADExR6XIkfwE2VP5ml8GRjxa?dl=0  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.