"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
KRISTINA TENNOKESE: Pärast tööpäeva süüakse rasket toitu, mitte ei liigutata ennast (1)
23. november 2020
Kristina Tennokese. Foto: Scanpix

Tartu Ülikooli analüüs näitas, et ligikaudu neljandik Eesti meestest ja viiendik naistest on rasvunud. Pealinn küsis, mis on selle põhjus ja kuidas olukorda muuta saaks.

“Ülekaalulise põhjusi on kaks – pärast rasket tööpäeva on inimestel vähem jaksu liikuda ja selle asemel süüakse kodus liiga rasket toitu,” põhjendas võistlustansija Kristina Tennokese. “Kõige keerulisem ongi sundida end koduuksest välja minema – keha ja aju on väsinud! Kergem on kodus istuda ja end kõigest muust välja lülitada.”

Ta soovitab leida endale sobiv liikumisviis, alustades kasvõi kiirkõnnist. “Pärast aktiivset liikumist on nii hea tunne, et ei tahagi rasket toitu süüa! Saadud energia annab motivatsiooni ka edaspidiseks,” lisas Tennokese, et tähtis on seada eesmärk ja tekitada korrapärane liikumisrutiin, kasvõi kaks korda nädalas ja 45 minutit.

“Kellele meeldib tantsida, võib minna tantsutundi kaaslasega aega veetma, ühtlasi saab nii ka kardiotrenni kätte. Tähtis on leida katsetades omale sobiv nišš ja tekitada liikumisharjumuste süsteem,” ütles ta lõpetuseks. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kuidas keegi
29. nov. 2020 12:41
Paljudel on hoopis tööpäev raske olnud ja taastumiseks tuleb teadlikult süüa.