"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paljassaares Katariina kai juures saab nüüd paate vette lasta (0)
23. november 2020
Mats Õun

Põhja-Tallinnas Katariina kai kõrval asuva Paljassaare tee 46 kinnistule rajatud avalik veesõidukite veeskamiskoht ehk slipp on nüüd avatud. Homme, 24. novembril kell 12.15 saab vaadata, kuidas kasutab slippi Kopli päästekomando.

Abilinnapea Kalle Klandorfi tõdes, et kevadine koroonakriis mõjutas ka kauaoodatud slipi valmimist, kuid nüüd on see kasutajaile avatud. “Järgmisele navigatsioonihooajale saavad paadiomanikud vastu minna teadmisega, et neil on võimalik oma paat treilerilt vette lasta praktiliselt Tallinna südalinnas,” sõnas Klandorf ning lisas, et tuleva aasta hooaja alguses paigaldatakse veel ka slipi kasutamist lihtsustav ujuvkai.

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid tõdes, et slipp Paljassaares on Põhja-Tallinna jaoks märgilise tähendusega. “Esiteks on see oluline pääste-, politsei- ja piirivalve jaoks, teiseks on meie harrastuskalamehed ning paadiomanikud slippi juba aastaid pikisilmi oodanud. Nüüd on ta siis meil olemas!,” ütles Järvelaid.

Linnaosa vanem lisas, et üldkasutatava slipi asukoht valiti koostöös kalurite ja teiste paadiomanikega. Nii asukoha valiku kui ka ehituse juures tuli tema sõnul algusest peale arvestada Paljassaare eripäraga, et säiliks looduskeskkond.

Tööde käigus ehitati slipp, juurdepääsutee slipini ja kuni seitsmele haagisele mõeldud parkla. Rajati slipi kivikindlustus ja tänavavalgustus, süvendati paadikanal ning korrastati haljastus. Parkla ümbritseti palkidest piirdega, et sõidukid ei satuks haljasalale.

Slipi projektdokumentatsiooni koostas OÜ EstKONSULT, ehitustöid teostas Inseneriehituse AS. Ehitustööde lepinguline maksumus oli 253 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.