"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas astus Aegi kaitseks välja (0)
23. november 2020
Mats Õun

Peaminister Jüri Ratas toonitas esmaspäeval, et justiitsminister Raivo Aeg ei ole kasutanud oma positsiooni selleks, et ajakirjandust rünnata. "Ma kindlasti olen alati toetanud oma tegevuses ajakirjandusvabadust erinevates küsimustes. Toetan seda täna ja ka toetan seda ka homme," sõnas Ratas.

“Kas Raivo Aeg on kuidagi kasutanud oma positsiooni, et ajakirjandust rünnata? Ei ole. See, et justiitsminister toob välja selle küsimuse, mis on seotud jälitustegevusega… ta mitte kuidagi ei ole öelnud seda, et tema on kuidagi andnud korralduse – ja ta ei saa sellist korraldust anda prokuratuurile – et uurige nüüd ajakirjandust ja vaba ajakirjandust,” kaitses Ratas justiitsministrit. “Mul ei ole kordagi sellist tunnetust jäänud, et ta on kasutanud oma positsiooni selleks,” lisas Ratas, kirjutab Postimees.

“Ma kindlasti olen alati toetanud oma tegevuses ajakirjandusvabadust erinevates küsimustes. Toetan seda täna ja ka toetan seda ka homme,” sõnas Ratas.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi skandaalist rääkinud justiitsminister Raivo Aeg märkis neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et palus prokuratuuri seisukohta ministri ametiauto eraviisilise jälgimise kohta.

“Ma palusin prokuratuuril anda seisukoht eraviisilise jälitustegevuse seaduslikkuse osas. Sest igal asjal on piir,” ütles Aeg ja lisas, et pole võimalik, et suvalisi inimesi võib ajakirjandusliku eksperimendi huvides jälitada, nende tegevust jälgida ja andmeid koguda.

“Kui me tahame õigusriik saada, siis kõik peavad käituma ka õigusriigi reeglite kohaselt,” rõhutas Isamaasse kuuluv justiitsminister. Ta möönis, et ajakirjanikel on eristaatus, kuid ka uurivat lugu või ajakirjanduslikku eksperimenti tehes tuleb jääda õigusriigi raamidesse.

Möödunud teisipäeval kirjutas Õhtuleht, et Reps kasutab ministeeriumi vara ja autojuhti ka näiteks laste kooli sõidutamisel. Lisaks olid nad uurinud ministrilt, kas ka Horvaatiasse sõites kasutas minister ametiautot, millele Mailis Reps vastas, et seda ta ei teinud. Paar tundi hiljem kirjutas haridusminister sotsiaalmeediasse, et andis ajakirjanikele lühikese kommentaari, kus ta eksis ühes kohas. “Olen tõepoolest ametiautoga ka paari aasta eest korra Horvaatias käinud. Palun vabandust, et ma seda kohe ei mäletanud,” kirjutas ta.

Mailis Reps tunnistas kolmapäeval Postimehele, et käis 2018. aasta juunis ministeeriumi autoga puhkusereisil Horvaatias tööajast. Puhkust ta ministeeriumis selleks ajaks ei vormistanud, samas oli tal kokkulepe vabadeks päevadeks ületundide eest. Repsi sõnul juhtis ta autot ise ja maksis ka kütuse eest ise.

Peaministrilt uuriti esmaspäevase koalitsiooninõupidamise järel ka uue haridus- ja teadusministri kandidaadi kohta. Ehkki ta täna pärastlõunal uut kandidaati ei esitlenud, toonitas ta, et uue kandidaadiga tullakse välja esimesel võimalusel.

«Ma arvan, et see, et Keskerakonna delegatsioonis on mehi, aga on ka naine, see oleks hea, kui see nii läheb. Aga kui hetkel mul pole vastust, ei saa ma ju öelda, et see nii läheb. Kindlasti ma pingutan selle nimel,» vastas Ratas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.