"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
VIDEO! Harju tänava liuväljal saab taas uisutada (0)
23. november 2020
Ilja Matusihis

Kõikide uisusõprade rõõmuks avati täna hommikul Vanalinna Uisupargi 15. hooaeg. Esimestena sõitsid  jää  soojaks mitukümmend Kesklinna koolilast. Kuigi hooaeg alles algab, on tänaseks Tallinna linna erinevatele kunstjääga liuväljadele registreerunud juba üle 15 000 lapse.

 

“Sellisel raskel haiguste ajal suutsime selle liuvälja avada. Mina isiklikult olen sellega väga rahul. Ma arvan, et värskes õhus lastel kehalise kasvatuse tunni läbiviimine on väga mõistlik tegu,” ütles abilinnapea Kalle Klandorf. 

Kui varasemalt sai korraga platsile registreerida sada õpilast, siis sel hooajal on lubatud arvuks maksimaalselt 50. Meeldetuletuseks, et peab distantsi hoidma, võib silmata nii platsile sisenedes kui väljudes 2 pluss 2 meetrit silti. 

“Meie pluss on kindlasti, et klient ei ole kordagi kuskil sisetingimustes, kogu tegevus toimub väljas. Ma arvan, et kõige tähtsam on arvestada tänast olukorda, et kui sa oled haige või ei tunne ennast hästi, ära sea siis sellega nii enda kui ka teiste tervist ohtu,” rõhutas Vanalinna Uisupargi juhatuse esimees Fred Randver.

Tegutsemisaja jooksul olnud Harju tänava liuvälja külastusi kokku üle poole miljoni.  Kõige agaramad liuvälja külastajad tulevadki Tallinna koolidest. Viimasel neljal aastal on uisutamas käinud keskmiselt 21 578 õpilast ühe hooaja jooksul. Varasemalt on plats olnud populaarne ka turistide seas ning väga sageli kohtab seal peresid.

“Tänasel päeval ongi vaja sellist värskes õhus liikumist ja perega koos olemist, et kindlasti on see eriline aasta kõigi jaoks, aga kuskilt peab neid häid emotsioone ka saama,” leidis Vanalinna Uisupargi juhatuse esimees Fred Randver.

Väga palju eelbroneeringuid on juba ka Nõmme, Pirita ja Mustamäe uisuväljakutel. Liuväli vanalinnas on avatud iga ilmaga ja iga päev kella 10-22ni. Lastegrupid pääsevad jääle tasuta ning kiivri, mille kasutamine on soovitav, saavad lapsed samuti tasuta. Kohapeal saab laenutada uiske. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.