"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO JA FOTOD! Harju tänava uisuväljak täitus juba avamishommikul lastega (0)
23. november 2020
Ilja Matusihis

"Pidime väljaku esialgu avama juba laupäeval, aga ilm ei lubanud seda teha. Täna on ilus ilm, ilus hommik ja näete - liuväli on kohe lapsi täis," ütles abilinnapea Kalle Klandorf, kelle sõnul näitab huviliste suur hulk, et liuväli on talvehooajal väga oluline.

Vaata galeriid (18)

 

Täna alustas vanalinnas, Harju tänaval juba viieteistkümnendat hooaega kunstjääga liuväljak, mis täitus juba esimestel hetkedel pärast avamist uisurõõmu nautivate lastega.

“Tänaseks on Tallinna linna erinevatele kunstjääga liuväljadele registreerunud juba üle 15 000 lapse, praktiliselt kõik koolid käivad uisutamas.  Tallinnas vist lähiajal suusatada enam ei saa, nii, et liuväli ongi veel ainuke sportlik välilõbu, mis lastel on talvel alles jäänud,” märkis Klandorf.

Eelnev uisutamiskogemus uisuväljaku kasutamiseks otseselt vajalik ei ole ning kohapealt on võimalik laenutada ka uiske, nii, et uisuväljaku külastuseks ei ole tarvis teha tohutuid ettevalmistusi.

“Loomulikult oleks tore, kui laps oskaks uisutada. Kui ei oska, ega sellest kah midagi ei ole. Siin on olemas erinevad abivahendid ja saab uiske laenutada, nii, et kõik vajalikud tingimused on siin olemas mugavaks ajaveetmiseks. Vanemad saavad samal siin vahvas kohvikus istuda ja vaadata, kuidas lapsed uisutavad,” märkis Klandorf.

“Nii, et minu meelest on siin vanalinnas kõik väga hästi ja kui veel väike jõululaat Raekoja Platsi tuleb, siis on ikka nagu jõulud päriselt.”

Kui varasemalt sai korraga platsile registreerida sada õpilast, siis sel hooajal on lubatud arvuks maksimaalselt 50. Meeldetuletuseks, et peab distantsi hoidma, võib silmata nii platsile sisenedes kui väljudes 2 pluss 2 meetrit silti. 

“Tänasel päeval ongi vaja sellist värskes õhus liikumist ja perega koos olemist, et kindlasti on see eriline aasta kõigi jaoks, aga kuskilt peab neid häid emotsioone ka saama,” leidis  Vanalinna Uisupargi juhatuse esimees  Fred Randver.

Väga palju eelbroneeringuid on juba ka Nõmme, Pirita ja Mustamäe uisuväljakutel. Liuväli vanalinnas on avatud iga ilmaga ja iga päev kella 10-22. Lastegrupid pääsevad jääle tasuta ning kiivri, mille kasutamine on soovitav, saavad lapsed samuti tasuta. Kohapeal saab laenutada uiske. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.