"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Aeg: laste jälgimine ei ole kooskõlas ajakirjanduseetikaga (2)
25. november 2020
Mats Õun

Justiitsminister Raivo Aeg sõnas riigikogu liikmete küsimustele vastates, et ta on jätkuvalt seisukohal, et laste eraviisiline jälgimine ei ole kooskõlas ajakirjanduseetikaga.

Aeg ütles kolmapäeval riigikogu liikmete küsimustele vastates, et ta on endiselt seisukohal, et laste eraviisiline jälgimine ei ole kooskõlas ajakirjanduseetikaga ning praeguseks tagasi astunud haridus- ja teadusminister Mailis Repsi juhtumi käsitlemine oli karistusseadustikust lähtudes “piiripealne”.

Aeg sõnas, et seetõttu küsis ta prokurtuurilt hinnangut, kas selle juhtumi puhul võis olla tegemist ebaseadusliku eraviisilise jälitustegevusega. Aegi sõnul vastas prokuratuur selle küsimusele eitavalt. “Küsimus on juriidilise lahenduse leidnud,” sõnas Aeg.

Ta rõhutas, et poliitik ei saa anda korraldusi prokuratuurile.

Aeg kordas, et tema sõnad puudutasid eeskätt laste jälgmist ja laste pildistamist. “Ma selgelt markeerisin ära, et minu jaoks oli [Repsi juhtumi kajastamises] eetikapiir ületatud sellega, et jälgiti lapsi ja hiljem avaldati laste pildid meedias,” ütles Aeg, kes tsiteeris vastuses ka ajakirjanduseetika koodeksi punkte, mis käsitlevad laste kujutamist meedias.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

degenerandid ennegi
25. nov. 2020 21:56
Mäletatavasti mingid degenerandid kasutasid lapsi juba varem Eesti poliitikas ei midagi uut tavaline ehe Eesti elu ja keda huvitab mingi ajakirjandus. Võim on oluline ja ainult.
lugeja
25. nov. 2020 17:39
http://balalaika24.ru/manners/temnaya-storona-norvegii-intsest-pedofiliya-seks-v-detskom-sadu