"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Verekeskus ootab pealinlasi heategevuslikule doonoripäevale (0)
26. november 2020
Albert Truuväärt

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus koostöös Swissôteli, Betsafe’i ja EKE AS-iga ootab doonoreid 1. detsembril kell 10-14 Tallinnas Swissôteli kuuendal korrusel toimuvale doonoripäevale, et tagada koroonaviirusest tingitud keerulisel ajal kõikidele patsientidele vajalik abi. 

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on viimastel nädalatel verevarud olnud korduvalt kriitilise piiri peal. “Sõltumata koroonaviirusest on Eesti haiglates palju patsiente, kelle elu sõltub just doonoriverest, sestap on iga doonori panus hetkel ülioluline,” lisas Lellep.

Swissôteli peadirektori Gilles Felgeni sõnul on hotelliperel hea meel, et praegusel raskel ajal saab kaasa aidata nii olulisele teemale nagu vereannetus, mis praegustes oludes on mõistagi raskendatud. “Tulenevalt koroonapandeemiast on hotelli tavapärane konverentsihooaeg tugevalt häiritud ning juhtkond leidis, et järgmine parim valik on enda ruume kasutada ülla eesmärgi nimel. Paneme õla alla pakkudes konverentsiruume ja oma meeskonna ürituskorralduse kogemust, et aidata läbi viia üks tõeliselt turvaline verekogumine koostöös verekeskuse, Bestafe’i ja EKE AS-ga.”

“Betsafe´il on samuti rõõm aidata kaasa verekeskuse verevarude täiendamisele. 1.detsembril, mis sümboliseerib ka heategude ja jõuluimede kuu algust, ootame kõiki doonoreid koos meiega heategu tegema. Meie tublide kolleegidega ühinevad ka spordikommentaator Kalev Kruus ja jalgpallur Gert Kams. Tule ka Sina!” sõnas Betsafe’i büroojuht Liis Paugus.

Ave Lellepi sõnul palutakse verd annetama tulla ainult tervetel doonoritel, kellel puuduvad igasugused haigustunnused. “Soovitame vereloovutamise edasi lükata neil, kes tunnevad ennast ebakindlalt või kahtlevad oma tervises. Verekeskuse töötajad järgivad haigestumisohu vältimiseks kõiki vajalikke hügieeninõudeid ja peavad kinni tervishoiutöötajatele kehtestatud reeglitest,” ütles Lellep.

Vereloovutuseks soovitatakse broneerida aeg www.verekeskus.ee broneerimissüsteemi kaudu, et hajutada doonorite saabumist ja vältida gruppide tekkimist. Täisvere loovutamise protseduur ja kontakt meditsiinitöötajaga kestab kuni 15 minutit, kogu protsess korduvdoonoril ligikaudu 30 ja esmasel doonoril 45 minutit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.