"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn eraldab jõuluorogrammi jaoks igale linnaosale 25 tuhat eurot (0)
26. november 2020
Albert Truuväärt

Tänavused jõulud tulevad teisiti. On selge, et jõulupeod ja kõikvõimalikud suuremad koos viimibised jäävad ära. Seda enam vajavad inimesed advendiajal midagi, mis tooks sära silmadesse ja jõulurõõmu hinge. Seetõttu toetab Tallinna linn igat linnaosa jõuluprogrammi korraldamiseks 25 tuhande euroga.

“Me soovime teha sellel aastal kõik selleks, et linn ise suudaks pakkuda jõuluemotsioone, et linn oleks ilus igal pool, et oleks kaunistatud ja valgustatud. Et erinevates kohtades oleksid huvitavad installatsioonid,”sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirk tõi esile kolm märksõna, milleks on jõuluvalgus, jõulukaunistused ja üritused vabas õhus.

Linna poolt on sündmuste korraldamisse investeerimine ühtlasi võimalus toetada ettevõtlussektori jätkusuutlikkust.  Ka kultuurisektoril on oluline roll ning võimalus pakkuda keerulisel ajal vaimset tuge ja sotsiaalset kuuluvustunnet. Esimesest advendist kuni 10nda jaanuarini on pikal tänaval ööpäevaringselt avatud müstiliselt valgustatud kunstigalerii. Lisaks on neljal advendinädalavahetusel tulekul ka tantsivad ja musitseerivad aknad Viru tänaval.

Kui varasemalt on jõulumelu koondunud just vanalinna, siis sel aastal võime jõuluimet otsida üle kogu Tallinna.  Jõuluturg avatakse näiteks ka Mustamäe Männipargis 19ndal detsembril.

“Ja ka seal toimuvad enamus sellised kõige suuremad sündmused ja ka seal paigaldamegi kõigesuuremal määral jõulukaunistusi. Me jätkame ka kiriku kontserditega, mis on meil saanud traditsiooniks. Seekord on meil siis kolm kontserti Niguli kirikus,” rääkis Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.   Kultuuriprogrammi korraldamisel kõikides Tallinna linnaosades arvestatakse  valitsuse poolt viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud tingimusi.

“Kindlsti välisõhus on võimalus nakatuda palju madalam aga siiski see on olemas ja eriti sellistel üritustel, kus palju rahvast saab kokku. Siis maski kandmine on igati teretulnud,” sõnas Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko.

“Loodame, et ikkagi jõulud tulevad meil rõõmsad, toredad ja perekesksed ja loomulikult ka linnaosakesksed,”  lisas Laats.

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.