"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kristiines saab taas ohtlikke jäätmeid tasuta ära anda (0)
27. november 2020
Kristiine LOV

Laupäeval, 28. novembril toimub Kristiine linnaosas järjekordne ohtlike jäätmete kogumisring, mille käigus on elanikel võimalus tasuta ära anda majapidamises tekkinud ohtlikud jäätmed.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe rõhutas, et jäätmete liigiti sorteerimine ja reeglite pärane äraandmine on linnakeskkonna kaitsmise seisukohalt väga tähtis.

“Tallinna linn on teinud suure panuse keskkonda säästvatesse meetmetesse ja tegevustesse. Laupäeval on kõigil võimalik tasuta ära anda kogunenud ohtlikud jäätmed utiliseerimiseks ja kogumisring on pandud kokku selliselt, et peatumispunktid on jaotunud üle kogu linnaosa, et kõigil oleks võimalus mugavalt oma jäätmed ära anda. Siin kohal tuletan ka meelde, et ohtlikke jäätmeid ei tohiks kokku panna ühte prügikotti,“ selgitas Riibe.

Kristiines ootame kogumisringidel järgmiste majapidamises tekkivate ohtlike jäätmete üleandmist: ohtlikke aineid sisaldavad ja nendega saastunud pakendid, sh tulekustutid; akud ja patareid, sh pliiakud; vanad ravimid; värvide, lakkide, liimide ja lahustite jäägid; õlid ja rasvad, mitmesugused määrdeained; absorbendid, filtermaterjalid, saastunud kaltsud ja kaitseriietus jms; õlifiltrid ja antifriisi jäägid; nakkusohtlikud teravad ja torkivad jäätmed (nt vanad süstlad jmt); aiandusmürgid ja väetiste jäägid, pestitsiidid; kemikaalijäägid (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavad pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed.

“Kutsun üles linnaelanikke kasutama seda võimalust ning andma kodumajapidamises tekkinud ohtlikud jäätmed tasuta ära. Tegemist on juba traditsioonilise kogumisringiga, mida korraldatakse kaks korda aastas,” lisas Riibe.

Kristiine kogumisringi ajagraafik:

10.00–10.30 Energia 6b juures

10.40–11.10 Tuisu/Alajaama ristmikul

11.20–11.50 Seebi 30 ees

12.00–12.30 Tondi/Linnu tee ristmikul (Tondi 44 ees)

12.40–13.10 Sõpruse Rimi parklas (Sõpruse pst 174/176)

13.20–13.50 Luige 3 (Tedre põik ja Luige tn nurga tühermaal)

14.00–14.30 Mustamäe tee 39 parklas (pakendikonteinerite juures)

14.40–15.10 Mustjõe tn 40 platsil

15.20–15.50 Koskla 3 ja 5 vahel parklas

Lisainfo ja peatuspunktid veebikaardil: https://www.tallinn.ee/est/keskkond/ohtlike-jaatmete-kogumispunktid

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.