"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn remondib Poska tänava 4 miljoni euroga (0)
27. november 2020
Mats Õun

Eeloleval teisipäeval, 1. detsembril, alustatakse Tallinna kesklinnas J. Poska tänava rekonstrueerimiseks vajalikke ettevalmistustöid. Ehituse esimene etapp algab 4. detsembril kanalisatsioonitöödega Narva maanteel.

“Kauaoodatud remondi tulemusena saab Poska tänav täiesti uue ilme, paranevad oluliselt jalakäijate ja jalgratturite liikumisvõimalused, rahuneb liiklus ning parkimiskorraldus muutub korrapärasemaks. Lisaks uuendatakse tehnovõrgud ja tänavavalgustus ning rajatakse sademeveekanalisatsiooni torustik. Ei ole saladus, et Poska tänavat kasutatakse sageli transiitliikluseks. Meie kindel soov on, et rekonstrueerimine aitaks liiklust rahustada ja luua kaasaegne linnaruum miljööväärtusliku Kadrioruga arvestades,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

“Rekonstrueerimistööd hõlmavad Poska tänava 750-meetrist lõiku Vesivärava tänavast Narva maanteeni, samuti 80-meetrist lõiku Vesivärava tänaval ja 200 meetrist lõiku Narva maanteel kesklinna suunal. Poska tänaval uuendatakse suures osas tänavaalused tehnovõrgud ja tänavavalgustus ning rajatakse piirkonna kanalisatsioonitorustik sajuvete ärajuhtimiseks,” selgitas abilinnapea Kalle Klandorf. “Märkimist väärib kindlasti ka see, et tänavale rajatakse eraldi ratta- ja jalgteed, millega paranevad nii jalakäijate kui ka jalgratturite liikumisvõimalused. Mõlemale poole tänavat tulevad sillutatud jalgteed, mille äärde on puhkekohtadena kavandatud sillutiskatte ning pingi ja prügikastiga taskud. Eraldiseisev asfaltkattega kahesuunaline jalgrattatee eraldatakse sõiduteest äärekiviga.”

AS Tallinna Vesi insenerteenistuse juht Marti Vaksmann selgitas, et teha mitu objekti ühistööna on alati liiklejate ja elanike seisukohalt mõistlikum. “Seega uuendame koos teeremondiga ka tänavaaluse vee- ja kanalisatsioonitorustiku. Püüame tööde käigus veekatkestusi teha nii vähe kui võimalik, kuid paraku selline suurem ehitus neid kaasa toob. Loodame elanike mõistvale suhtumisele, kuna tulemusena kasvab piirkonna veetorustiku töökindlus,” märkis Vaksmann.

Liikluse rahustamise meetmetena lahendatakse J. Poska tänava ristumised Vesivärava, F. J. Wiedemanni ja L. Koidula tänavaga tõstetud ristmikena ning täiendavalt rajatakse sõiduteele kaks teekünnist. Autoliiklus tänaval jääb ühesuunaliseks ja piirkiiruseks endiselt 30 km/h. Parkimiskorraldus muudetakse rekonstrueerimistööde tulemusena korrapärasemaks ja arusaadavamaks.

J. Poska tänava rekonstrueerimine hõlmab ka uue kõrghaljastuse rajamist ja olemasoleva täiendamist. Tänavamaale istutatakse 20 puud, mille liigilisse loetellu kuuluvad läänepärn, hobukastan ja pooppuu.

“Palume piirkonnas liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööd häirivad tavapärast liikumist. Piirkonna elanikele on tagatud oma kinnistutele juurdepääs. Täname ette heatahtliku suhtumise eest!” sõnas Haukanõmm.

Keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel teeb ehitustöid OÜ RTS Infraehitus. Tööde lepinguline tähtaeg on tuleva aasta 15. oktoober ja maksumus neli miljonit eurot. Kaasfinantseerijateks on 386 000 euro ulatuses Tallinna Vesi AS ja 192 000 euro ulatuses AS Gaasivõrgud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.