"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Lasterikaste Perede Liit jagab abi vajavatele liikmetele toidupakke (0)
27. november 2020

"See on väga tänuväärne initsiatiiv ja näide sellest, kuidas üks MTÜ oskab kohaneda selle uue ja keerulise olukorraga - liit mõtles välja viisi, kuidas ka koroonapositiivseid peresid toetada," ütles abilinnapea Betina Beškina. 

Lasterikaste Perede Liidu tegevuse eesmärgiks on läbi huvikaitse ja koostöö suurendada lasterikaste perede turvatunnet ja elukvaliteeti. Liikmeid on Tallinnas ja Harjumaal 300 ning tänaseks vajab neist lisatoetust toidupakkide näol juba 220.

“Koroona on mõjunud erinevatele majandussektoritele väga erinevalt ja suurele perele on toiduabi ja muu materjaalne abi väga suureks toeks, mis on ka põhjus, miks me seda korraldame,” lausus Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu juhatuse liige Karl Laas. “Abivajajaid on hakanud tasapisi pärast eriolukorra algust juurde tulema ning oleme märganud, et ka liikmeid tuleb juurde,” lisas Laas.

Paljudes peredes on kumbki vanematest jäänud tööta ning see mõjub paljude lastega perele eriti tugevalt. Liit saab abi nii toidupangast kui ka eraettevõtetelt, kes toetavad toidu ja materjaalse abiga. Vabatahtlikena töötavad liidu enda liikmed, kes korjavad iga nädalavahetus toiduabi kokku ja jagavad selle peredele drive-in meetodil.

“Nüüd oleme siis läinud sellise mudeli peale, kus suurperede esindajad sõidavad autodega järjest estakaadi ette, kust anname toidukauba kätte. Kõik on maskides ning olukord on turvaline ja kontrollitud, see on praegune tööpõhimõte,” selgitas Laas läbisõidu meetodit.

Kõik pakid jagatakse kontaktivabalt ning see võimaldab jagada pakke ka peredele, kus juba on koroonaviirusega nakatunuid. Nemad tulevad drive-in’i kõige viimastena, et ohtu veelgi vähendada.

“See on väga tänuväärne initsiatiiv ja näide sellest, kuidas üks MTÜ oskab kohaneda selle uue ja keerulise olukorraga – liit mõtles välja viisi, kuidas ka koroonapositiivseid peresid toetada,” ütles abilinnapea Betina Beškina.

Toidupakke jagatakse iga nädal, reedest pühapäevani. Lisaks toiduabile toetavad Lasterikaste Perede Liidu liikmed üksteist riiete ja mänguasjadega. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.