"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Pirital avatakse laupäeval uisuväljak (0)
27. november 2020
Albert Truuväärt

Pirita Spordikeskuse liuväli avatakse uisutamiseks alates laupäevast, 28. novembrist ja on avatud iga päev kella 10-22.

“On hea meel tõdeda, et tänapäevased tehnilised lahendused võimaldavad linnarahvale ja meie külalistele talverõõme pakkuda ka vaatamata praegusele olematule talvele,” ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Pirita, Nõmme, Kesklinn ja Mustamäe on linlastele läbi aegade pakkunud vabaõhu uisutamislusti, mis abilinnapea sõnul on praegusel ajal vast isegi olulisem kui varasematel aastatel. “Ka rasketel aegadel ei tohi unustada naeratust. Värskes õhus liikumine teeb rõõmsamaks igaühe meele. Tuletan uisutavatele linlastele siiski meelde, et ärge lustimise juures unustage hoida distantsi,” märkis Belobrovtsev.

Laupäeval algab Pirita kunstjääga liuväljaku neljateistkümnes hooaeg. Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat kinnitas, et huvi Pirita uisutamisvõimaluste vastu on suur. “Juba eelmisel nädalal, kui ilm pisut jahedamaks läks, hakkasid paljud jääle kibelema ja küsisid, millal Pirita liuväli avatakse. See on ka mõistetav, sest koroonaviiruse leviku tõttu eelistavad paljud harrastada sporti just värskes õhus, mitte spordisaalides,” nentis Liinat. “Lisaks pakub uisutamine häid emotsioone, mida on praegusel keerulisel ajal väga vaja.”

“Veel täna saab Pirita jääväli viimast lihvi ja läiget ning juba homme hommikul kell 10 on uisusõbrad jääle oodatud,” kinnitas Liinat.

Pirita uisuhooaeg kestab novembri lõpust märtsi lõpuni ja parimatel aastatel käib nelja kuu jooksul uisutamist nautimas umbes 30 000 inimest.

Selle nädalaga on Piritale valminud 1600 ruutmeetri suurune uisuväljak. See asub Pirita jõe kaldal Pirita tervisespordi maja kõrval aadressil Rummu tee 3. Uisuplats on valgustatud ja mängib muusika. Kohapealt on võimalik laenutada uiske. Liuvälja kassa ja uisulaenutus asuvad Pirita tervisespordi majas. Liuvälja üksikkasutuse tund maksab 2,50 eurot, uiskude laenutus on 4 eurot (eelkooliealised lapsed, õpilased, üliõpilased, pensionärid 2,50 eurot). Uisulaenutus isikut tõendava dokumendi alusel, soodushind kehtib soodustust tõendava dokumendi esitamisel. Info tel 600 8333 E–P kl 8-22. 

Liuväljakul hokit mängida ei saa, kuid hokisõprade rõõmuks käivad Pirita jõe ääres platsil tööd, et seal peagi ka hokiväljak avada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.