"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Loodusesõbrad on oodatud retkele Pirita jõeorgu (0)
30. november 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Pirita jõeoru retke teekond on 7 kilomeetri pikkune ja selle läbimiseks kulub vähemalt 2 tundi. Maastik on vahelduv, liigutakse jõeorus üles ja alla. Kõnnitakse pehme kattega terviserajal ja astutakse aegajalt ka väiksematele radadele, kus jalgealune on porine ja libe.

Laupäeval algusega kell 13.00 on loodusesõbrad oodatud retkele Pirita jõeorus, mille giidideks on Peeter Pihlak (eesti keeles) ja Aleksandra Muratova (vene keeles).

Pirita piirkond on 20. sajandi algusest tuntud suvitus- ja ravikoht, kus maastiku mitmekesisus on loonud eelduse suure liigirikkuse tekkimiseks. Siin on luiteid, liigirikkaid lehtpuupuistuid ning jõe ürgoru terrassidel kasvavaid 150-200-aastaseid männikuid. Alal kasvab ca 650 taimeliiki ja loendatud on üle 120 linnuliigi. Piirkonnas asuvad ka Tallinn Botaanikaaed, Metsakalmistu ja Pirita kalmistu.

Pirita jõeoru retke teekond on 7 kilomeetri pikkune ja selle läbimiseks kulub vähemalt 2 tundi. Maastik on vahelduv, liigutakse jõeorus üles ja alla. Kõnnitakse pehme kattega terviserajal ja astutakse aegajalt ka väiksematele radadele, kus jalgealune on porine ja libe. Seepärast on soovitatav valida ilmale vastavad riided ja hea tallamustriga matkaks sobivad jalanõud, samuti hinnata oma jõuvarusid pikaks matkaks.

Osalejate arv on piiratud. Eelregistreerimine retkele avatakse 1. detsembril kell 12: eestikeelne gruppvenekeelne grupp.  

Rohkem teavet Pirita looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.