"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maksumaksjate liit: lapse autoga kooli viimine võiks olla töösõit (0)
30. november 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"See puudutaks loomulikult kõiki tööandjaid ning töötajaid nii avalikus kui erasektoris ja MTÜ-des, ka juhatuse liikmeid ja füüsilisest isikust ettevõtjaid," märkis EML avalduses.

Endise haridus- ja teadusminister Mailis Repsi skandaali valguses teeb Eesti Maksumaksjate Liit (EML) rahandusministeeriumile ning maksu- ja tolliametile ettepaneku, et ametiautoga lapse kooli või lasteaeda viimist tuleks tõlgendada töösõiduna, kuna see aitab inimestel paremini ühendada töö- ja pereelu, vahendas BNS. 

23. novembril avaldas Õhtuleht võrdsete võimaluste voliniku Liisa Pakosta artikli, milles selgitati tööandjatele soolise võrdõiguslikkuse seadusega pandud kohustusi aidata aktiivselt kaasa oma töötajate töö- ja pereelu ühitamisele. Seaduse kohaselt peab tööandja muu hulgas kujundama töötingimused sobivaks nii naistele kui meestele ning tõhustama töö- ja pereelu ühitamist, arvestades sealjuures töötajate vajadusi.

EML on arvamusel, et arusaam sellest seadusesättest peaks jõudma ka maksuseadustesse ning nende rakendamise praktikasse. Konkreetselt teeb EML ettepaneku, et rahandusministeerium või maksu- ja tolliamet annaksid välja juhendi, mis tõlgendaks tööandja autoga töötaja lapse kooli või lasteaeda viimist ja sealt koju toomist töösõiduna, kuna sellise sõidu võimaldamisega täidab tööandja soolise võrdõiguslikkuse seaduse paragrahvist 11 tulenevat kohustust ühendada töö- ja pereelu. See tähendaks, et sellise auto pealt ei peaks maksma erisoodustusmakse ega oleks piiranguid käibemaksu mahaarvamisel.

“See puudutaks loomulikult kõiki tööandjaid ning töötajaid nii avalikus kui erasektoris ja MTÜ-des, ka juhatuse liikmeid ja füüsilisest isikust ettevõtjaid. Kuna kõik tööandjad loomulikult ei suuda varustada kõiki oma töötajaid ametiautoga, siis on kindlasti vaja võrdse kohtlemise tagamiseks lugeda maksuvabaks ka see, kui tööandja hüvitab oma töötajate laste ühistranspordi kulud,” märkis EML. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.