"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Suurkuju Panso saab sajandaks sünniaastapäevaks mälestuspingi (0)
30. november 2020
Scanpix

"Eesti teatrist rääkides, ei saa üle ega ümber Voldemar Pansost. Tema nime ja Eesti teatri vahele võib panna võrdusmärgi, on ju tegu silmapaistva loomeisiku ning teatrimaastiku võtmefiguuriga," ütles Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Nõmme linnaosavalitsus paigaldab homme, kell 13.00 Voldemar Panso sajanda sünniaastapäeva puhul mälestuspingi Kivimäele, millega avaldatakse austust väsimatule teatrimehele. 

“Eesti teatrist rääkides, ei saa üle ega ümber Voldemar Pansost. Tema nime ja Eesti teatri vahele võib panna võrdusmärgi, on ju tegu silmapaistva loomeisiku ning teatrimaastiku võtmefiguuriga. Lavastaja Merle Karusoo on öelnud, et kõik, mis eesti teatris on hea, pärineb Voldemar Pansolt, sest ta kandis meieni läbi oma isiksuse suures pildis vene ja saksa teatrikultuuri, kohalikus pildis oma õpetajate, eelkõige Ants Lauteri ja Priit Põldroosi kogemuse ja õpetussõnad,” rääkis Šillis. “Voldemar Panso mõjust annab tunnistust ka temanimeline lavakool, mis on Eesti olulisim kasvulava tulevastele näitlejatele. Lisaks võlgneme Nõmmel elanud Pansole tänu uurimusloo kokkupanemise eest, mida tegi Nikolai von Glehni kohta.”

Panso mälestupink avatakse Kivimäe ja Raudtee tänava ristumiskoha kõrvale, üsna Kivimäe jaama vahetusse lähedusse. Elu lõpuni määratles Panso ennast kui kivimäelast ja ütles oma mälestusraamatus, et on üks kivi Kivimäe kivide seast. 

Ettepaneku Voldemar Panso mälestuspingi paigaldamiseks tegid Piret Loide ja Urmas Arike.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.